Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu

Siirry alas

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Empty Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 13.08.19 13:23

🌹  Summer Fling  🌹
(Kalla CUP:n 3. osakilpailu)
#summerfling
vierailijatuotokset salonkiin

M I T Ä ?  Este-, koulu- ja kenttäkilpailut
M I S S Ä ?  Hiekka- ja nurmikentillä, maastossa
M I L L O I N ?  Esteet 17.8., koulu 18.8., kenttäratsastus 23.-25.8.2019.
  Kaikkien lajien VIP keskiviikkona 21.8.2019 klo 23.59

Kalla CUP:n kolmas osakilpailu on auburnilaisten kesken yhdessä toteutettu kesäheilastelu: tiedossa on jälleen kaikille avoimet este-, koulu- ja kenttäkilpailut. Kilpailut ovat villit ja tulokset arvotaan (kentässä pitkä arvonta). Pakollista tuotosta kilpailuissa ei ole.

Osakilpailu ratsastetaan kokonaisuudessaan ulkona. Kahden viikonlopun mittaiset kilpailut alkavat lauantaina 17.8. rataesteillä, joita hypätään derbyllä noin klo 11 alkaen. Verryttely tapahtuu viereisellä hiekkakentällä (välissä on yhteinen, kaksisuuntainen katsomo sekä suora kulkuyhteys ratsukoille. Sunnuntaina 18.8. kilpaillaan kouluratsastuksen parissa. Ensimmäinen luokka starttaa noin klo 11. Koulurata on aidattu hiekkakentän puolelle, niin että pari seuraavaa ratsukkoa verryttelevät toisessa päädyssä. Muu verryttely tapahtuu derbyllä. Hiekkakentän pohjaan saa käydä halutessaan tutustumassa vapaasti ratsain luokkien välissä olevilla tauolla (tauko on hieman pidempi, kuin mitä lanaus/ pohjan huolto vaatisi). Sama käytäntö estepäivänä derbyn osalta.

Kenttäviikonloppu alkaa perjantaina 23.8., jolloin hiekkakentällä ratsastetaan luokkien kouluosuudet noin klo 17 alkaen. Lauantaina 24.8. kilpailut jatkuvat rataesteosuuksilla nurmikentällä noin kello 13 alkaen, jolloin luokkien välissä on hieman pidempiä, mutta ehdottoman tehokkaita taukoja, kun luokkakorkeuksia muutetaan. Sekä koulu- että esteosuuden verryttelyt toteutetaan samaan tapaan kuin edellisenä viikonlopuna. Kenttäviikonloppu päättyy sunnuntaina 25.8. maastoestekokeisiin, jotka alkavat ja päättyvät derbyn eteläpäädystä (huvimajan/ kartanon puoleinen pääty). Päädyn suuret portit on avattu, ja radan viimeinen este ja maaliviiva sijaitsevat derbyn puolella. Ratsastajat saavat tutustua maastoesterataan vapaasti kävellen perjantai- ja lauantai-iltojen sekä sunnuntaiaamun (milloin tahansa ennen klo 12.30) aikana.

Elokuun Kalla CUP osakilpailu on viimeinen mahdollisuus parantaa omaa statistiikkaa CUP-tilastossa. Nämä ovat rennot välikilpailut, joista saa tehdä vapaamuotoisen tuotoksen lisäpisteet mielessään! Kahden viikon sisään tulosten jälkeen kuitanneille tallilaisille (käytä kilpailutägiä!) luvassa +3 pistettä rankingiin.

Tervetuloa osallistumaan - ja tallilaisten osalta - tervetuloa tekemään CUP yhdessä!


S Ä Ä N N Ö T

1. Ratsukko voi osallistua maks. kahteen luokkaan/laji, ratsastaja saa osallistua maks. kahdella hevosella samaan luokkaan. Poikkeuksena kenttäratsastus: hevonen voi osallistua kilpailuissa vain yhteen luokkaan. Luokkakokoja ei ole rajoitettu. Sama hevonen saa startata samassa luokassa eri ratsastajilla.
2. Tulokset arvotaan puolueettomasti, mutta Kalla CUP:n pisteytykseen vaikuttaa tuttuun tapaan salaisin kriteerein arvosteltava aktiivisuus.
3. Kenttäratsastuksessa käytetään pitkää arvontaa virhepisteineen


L U O K A T
Esteratsastus

Luokka 1. 80-100 cm (arvostelu AM 5) Juniorimestaruus - arvoluokka!
- avoin vain poneille ja nuorille ratsuille & ratsastajille*
Luokka 2. 110 cm (arvostelu AM 5)
Luokka 3. 120 cm (arvostelu AM 5)
Luokka 4. 140 cm (arvostelu AM 5) Kesän estemestaruus - arvoluokka!

AM 5: Perusradalla pienimmän virhepistemäärän saavuttaneet ratsukot uusivat. Erillisessä uusinnassa paremmuuden ratkaisevat virhepisteet ja aika. Muut ratsukot sijoittuvat perusradan virhepisteiden ja ajan perusteella.

Kouluratsastus

Luokka 1. KN Special (ohjelma He B/KN Special 2009) Juniorimestaruus - arvoluokka!
- avoin vain poneille ja nuorille ratsuille & ratsastajille*
Luokka 2. Helppo A (ohjelma He A:5 2015)
Luokka 3. Vaativa B (ohjelma Va B:3 2009)
Luokka 4. Vaativa A (ohjelma Va A:0 2019)
Luokka 5. Prix St. Georges (ohjelma PSG 2009) Kesän koulumestaruus - arvoluokka!

* 80-100 cm ja KN Special -luokkien avoimuus

Este- ja kouluratsastuksen helpoimmat luokat ovat avoimia vain poniratsukoille, nuorille hevosille (6v. tai alle, varsoneet tammat 7v. tai alle) sekä nuorille ratsastajille (alaikäiset). Säännön noudattamista ei kuitenkaan valvota sen kummemmin järjestäjän toimesta, mutta toivomme rehellisyyttä ja realistisuutta!

Kenttäratsastus

Luokka 1. Helppo luokka (He B / 95 cm / 90 cm)
Luokka 2. CIC1 (He A / 105 cm / 100 cm)
Luokka 3. CIC2 (He A / 120 cm / 110 cm) Kesän kenttämestaruus - arvoluokka!

Kenttäratsastuksen rataesteillä ei ole uusintaa.


Osallistuminen:

- Osallistua voi vain sähköpostiin auburninkartano@gmail.com
- Otsikoksi  Summer Fling

Muodossa:
Laji
Luokka
Ratsastajan Etunimi Sukunimi  - [ *url=http://-alkuinen osoite]Hevosen nimi[/url* ]

Poistathan tähdet ja välit.
Esteratsastuksen luokassa 1. ilmoita lisäksi haluttu taso hevosen nimen jälkeen, 80 cm tai 100 cm.

Lajikohtaiset osallistujalistat löytyvät alta omista viesteistään. Lähtölistat arvotaan.


_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
Isabella S.
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 30
Viestien lukumäärä : 812

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Empty Kilpailuinfo

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 14.08.19 16:19

Lisätietoja kilpailuista


- Paikallisten ratsutallien (Auburn & Kaajapurojen talli) ratsastajat ottavat osaa varsinaiseen Kalla CUP:n, jossa menestyminen rakentuu monen osatekijän varaan.
- Kaikki kilpailijat (kallalaiset ja ulkopuoliset ratsukot) huomioidaan kuitenkin tästä vuodesta alkaen julkaistuissa sijoitustilastossa, jossa menestyneet kvaalautuvat tämän vuoden viimeisessä Cupissa järjestettäviin arvoluokkiin. Toistaiseksi arvoluokkiin on avoin osallistumisoikeus.

Palkinnot

Katso kilpailuissa jaettavat ruusukkeet täältä!

Arvoluokkien voittajat eli este-, koulu-, ja kenttämestarit palkitaan ruusukkeiden lisäksi silkkinauhoin: esteratsastuksessa nauha on punainen, kouluratsastuksessa musta ja kenttäratsastuksessa vihreä. Este- ja kouluratsastuksessa kamppaillaan lisäksi nuorten kesken juniorimestaruuksista. Nauhojen tuorekukat on sidottu sponsorimme Kallan Kukka & Ruukun toimesta.

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Kallacup_arvoluokka_este_SFSummer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Kallacup_arvoluokka_koulu_SF
Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Kallacup_arvoluokka_kentta_SFSummer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Kallacup_arvoluokka_junior_SF


Toimihenkilöt

Buffetista huolehtii jokaisena päivänä yhteistyökumppanimme Koivun Majatalo.
Kilpailuiden eläinlääkärinä toimii Merja Niiranen.

Lauantai 17.8.:

Lauantai 17.8. - Rataestepäivä
Tuomari: Arne Rosengård
Sihteeri: Aliisa Huru
Kuuluttaja/ kanslisti: Penna Vaanila & Märta Merenheimo
Ajanotto: Minka Aavikko
Ratahenkilöstö: Julia Luoti (myös liputtaja) & Ginevra Vogel (myös portilla)
Verryttelyalueen valvonta: Sarah Reyes
Lanaus/ pohjahuolto: Markus Vikla

Sunnuntai 18.8.:

Sunnuntai 18.8. - Kouluratsastuspäivä
Päätuomari: Susanna Johansson
Päätuomarin sihteeri: Sasu Ruusu
Toinen tuomari: Henry Sääri
Sihteeri: Penna Vaanila
Kuuluttaja/ kanslisti: Matilda Tammilehto & Jesse Aro
Portilla: Ginevra Vogel
Lanaus/ pohjahuolto: Gabriella Stern

Perjantai 23.8.:

Perjantai 23.8. - Kentän koulukoe
Päätuomari: Amanda Sokka
Päätuomarin sihteeri: Tilda Mustamaa
Toinen tuomari: Susanna Johansson
Sihteeri: Inna Paakkanen
Kuuluttaja/ kanslisti: Sarah Reyes & Ellie von Brandt
Portilla: Nita Merisalo
Lanaus/ pohjahuolto: Jonathan Raynott

Lauantai 24.8.:

Lauantai 24.8. - Kentän estekoe
Tuomari: Hannes Savioja
Sihteeri: Penna Vaanila
Kuuluttaja/ kanslisti: Ellie von Brandt & Sarah Reyes  
Ajanotto: Josefina Rosengård
Ratahenkilöstö: Sasu Ruusu (myös liputtaja) & Markus Vikla (myös portilla)
Verryttelyalueen valvonta: Hanne Rosten
Lanaus/ pohjahuolto: Jonathan Raynott

Sunnuntai 25.8.:

Sunnuntai 25.8. - Maastoestepäivä
Tuomari: Hannes Savioja
Sihteeri: Kiia Kalliokoski
Kuuluttaja/ kanslisti: Aliisa Huru & Anton Seljavaara
Ajanotto: Inna Paakkanen & Nita Merisalo
Ratahenkilöstö derbyllä: Tilda Mustamaa (myös liputtaja) & Rita Kallakorpi (myös portilla)
Verryttelyalueen valvonta: Penna Vaanila
Lanaus/ pohjahuolto: Markus Vikla

Jokaisella maastoesteellä lisäksi tallilaisia tai paikallisia ratsastajia valvomassa



Viimeinen muokkaaja, Isabella S. pvm 22.08.19 14:22, muokattu 3 kertaa

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
Isabella S.
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 30
Viestien lukumäärä : 812

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Empty Esteratsastus / lähtölista

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 14.08.19 17:30

E S T E R A T S A S T U S

17.8.2019 / Lähtölistat

Luokka 1. 80-100 cm: Juniorimestaruus - arvoluokka!
- avoin vain poneille ja nuorille ratsuille tai ratsastajille
Josefina Rosengård - Ugh Fine (80 cm)
Jacki Cartagena - Arthea du Chêne Z (80 cm)
Jonna Väisälä - Routapirtin Rin Tin Tin (80 cm)
Christine Nilsson - Sjöbackas Eryr Aur (80 cm)
Hanne Rosten - Diaphanous (80 cm)
Kristian Berg - Kallan Verdigris (80 cm)
Vivienne Blankley - Hartwig's Sierra (80 cm)
Ava Pulkkanen - Sysivalkee (80 cm)
Verneri Kaajapuro - Iztacalco (80 cm)
Kristian Berg - Shahrazad (80 cm)
Rasmus Alsila - Easy Livin' (80 cm)
Anamaria Antongiorgi - M.B. Osmi (100 cm)
Julia Autio - Navajan Veriappelsiini (100 cm)
Matilda Tammilehto - Rosengårds Zelia (100 cm)
Juuso Sherman - Bellicose Lord (100 cm)
Hannes Savioja - Aracorn (100 cm)
Linnea Närhi - Camelopardalis (100 cm)
Janna Kaajapuro - Austria x (100 cm)
Nita Merisalo - JB Pyramida (100 cm)
Linnea Korkeakangas - Birdhymn G (100 cm)

Luokka 2. 110 cm
Jade Nyman  - Chalesta
Jonna Väisälä - Kadon Morrisoni
Piia Ihantoja - Kototallin Kryptoni
Anton Seljavaara - Vilanna d'Azuré
Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom  
Juuso Sherman - Rosengårds Pickett
Marja Koppa - Rosengårds Trinket
Anton Seljavaara - Cranleigh Cha-Cha
Ellie von Brandt - No Worries
Kristiina Korpi - Million Miles
Tijs Schepper  - Tournai
Ellen Nylund - Cork's Meidhir  
Ellie von Brandt - Leafocean Zei
Linnea Korkeakangas - Marshmallow Maniac
Selina Valéntin  - Solidago Thalia

Luokka 3. 120 cm
Josefina Rosengård - Tigraine
Ada Grandstad - Seppäjärven Arastava
Lauri Merikanto - Malachai
Andy Toyne - Gabbana Krypton
Disa Sund - Sjöbackas Caravela  
Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom    
Lauri Merikanto - Livin' Las Vegaz  
Aava Punavuori - Kinder Suprise
Disa Sund - Quand Revient L'Été FRA
Juuso Sherman - Rosengårds Pickett
Marja Koppa - Rosengårds Trinket
Linnea Närhi - Silverlode Zombie Chords
Jesse Aro - Adamas
Ellie von Brandt - Leafocean Zei
Isabella Sokka - Balaclava xx
Anna Sare - JB Night Vale
Kristian Berg - Misery Business xx
Tijs Schepper - Tournai
Ellen Nylund - Cork's Meidhir  
Linnea Korkeakangas - Tuff E Nuff Zippo
Rasmus Alsila - Bertram
Jonathan Raynott - Vilanna d'Azuré
Lukas Niemenpää - Ghost Buster RIB
Luna Lefèvre - Falconer
Rasmus Alsila - Sandwich Superman W

Luokka 4. 140 cm: Estemestaruus - arvoluokka!
Andy Toyne - Everholt Supreme
Anamaria Antongiorgi - Gizente Kern
Jacki Cartagena - Pyronine Prime
Lauri Merikanto - Malachai  
Aava Punavuori - Kinder Suprise
Sylvi Sundberg - Kastanjan Petite Fleur
Akseli Ruusuvuori - Dunholmes Hills
Jaro Santaharju - Aruba Fall
Tomas Bengström - M.B. Louis
Tom Taylforth - Ce's Shonena
Juuso Sherman - Artilleroy
Jeramy Raeske - Cariad
Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21
Linnea Närhi - Silverlode Zombie Chords
Tom Taylforth - Scorpse Bride Dom
Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha
Jeramy Raeske - Look at Snilli
Verneri Kaajapuro - Calaggio
Linnea Korkeakangas - Tuff E Nuff Zippo
Lukas Niemenpää - Ghost Buster RIB
Julia Luoti - Caelicola Lumos
Rasmus Alsila - Balaclava xx


Viimeinen muokkaaja, Isabella S. pvm 21.08.19 21:39, muokattu 11 kertaa

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
Isabella S.
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 30
Viestien lukumäärä : 812

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Empty Kouluratsastus / lähtölistat

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 14.08.19 17:39

K O U L U R A T S A S T U S

18.8.2019 / Lähtölistat

Luokka 1. KN Special: Juniorimestaruus - arvoluokka!
- avoin vain poneille ja nuorille ratsuille tai ratsastajille
Linnea Närhi - Camelopardalis
Verneri Kaajapuro - Vegan Pecan Pie
Tilda Mustamaa - Kallan Acacia
Vivienne Blankley - Bakerloo Line
Julia Autio - Mörkövaaran Vaapukka
Nita Merisalo - JB Pyramida
Ada Grandstad - Hornanhovin Jäljitelmä
Liina Vallinen - Haute Gittan DK
Minka Aavikko - Kallan Nakamoa
Ava Pulkkanen - Sysivalkee
Axelle van Hoek - Cornacchia
Kiia Kalliokoski - Kallan Blackthorn

Luokka 2. Helppo A
Viktoria Hangas - Mörkövaaran Täpärä
Sarah Reyes - Fiveofive
Kiia Kalliokoski - JB Mirameir
Linnea Korkeakangas - Marshmallow Maniac
Tilda Mustamaa - Kallan Acacia
Kiia Kalliokoski - Kallan Blackthorn
Inna Paakkanen - Banana Mania
Ada Grandstad - Seppäjärven Suivinki
Linnea Närhi - Camelopardalis
Piia Ihantoja - Kadon Sirkli
Sarah Reyes - Leafocean Zei
Nita Merisalo - Kallan Vermilion
Selina Valéntin - Solidago Thalia
Cecilia Blankley - Priton Keremet
Anna Sare -  JB Night Vale
Robert Harrington - Harriet V  
Jade Nyman - Chalesta

Luokka 3. Vaativa B
Nita Merisalo - Kallan Vermilion
Tia D. Baudelaire - Stillegaards Garrard
Robert Harrington - Harriet V  
Sarah Reyes - Fiveofive
Markus Vikla - Winter v. Helmwald
Thomas Sund - Braveheart of Avalon
Inna Paakkanen - Banana Mania
Linnea Korkeakangas - Grinsekatze
Valtteri Sarna - Tobago

Luokka 4. Vaativa A
Tia D. Baudelaire - Ghita van Khim
Meeri Huhtala - Ciars Indie
Cecilia Blankley - Naica Yemn
Thomas Sund - Call Letter Blues HRW  
Inna Paakkanen - Roibant Cadbury
Linnea Korkeakangas - Grinsekatze
Meeri Huhtala - Waterfall O'Polo

Luokka 5. Prix St. Georges: Koulumestaruus - arvoluokka!
Jennifer Saraste - Virgo
Meeri Huhtala - Waterfall O'Polo
Viktoria Hangas - 7th Sin Spider
Amanda Sokka - JB Mirameir
Inna Paakkanen - Roibant Cadbury
Neea Hillasuo - Amethyst Delm
Pihla Vihtanen - Celestina
Tia D. Baudelaire - Iago d'Alvino
Piia Ihantoja - Havaia Prime
Luna Lefèvre - September Westerly
Meeri Huhtala - Ciars Indie


Viimeinen muokkaaja, Isabella S. pvm 21.08.19 23:56, muokattu 8 kertaa

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
Isabella S.
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 30
Viestien lukumäärä : 812

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Empty Kenttäratsastus / lähtölistat

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 14.08.19 17:45

K E N T T Ä R A T S A S T U S

23.-25.8.2019 / Lähtölistat

Luokka 1. Helppo luokka
Jacki Cartagena - Venividivici Prime
Julia Autio - Kaarnan Kepponen
Juuso Sherman - Bellicose Lord
Linnea Närhi  - Camelopardalis
Ginevra Vogel - Austria x
Minka Aavikko - Tepehkiiha
Selina Valéntin  - Solidago Thalia
Nicholas Rose  - Infamous Packer
Rasmus Alsila - Bertram

Luokka 2. CIC1
Jonna Väisälä - Tuiskulan Arsenikki
Piia Ihantoja - Bianca Biarritz 5594
Cecilia Blankley - Valiant Malibu Bluffs
Nicholas Rose  - Cherish x
Gabriella Stern - Leafocean Zei

Luokka 3. CIC2: Kenttämestaruus - arvoluokka!
Ada Granstad - Impreza du Lavoie
Piia Ihantoja - Aim Civvies Prime
Juuso Sherman - Rosengårds Pickett
Isabella Sokka - Balaclava xx
Cecilia Blankley - Ce's Tuscaroaring
Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21
Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré
Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha
Anna Sare -  JB Night Vale

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
Isabella S.
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 30
Viestien lukumäärä : 812

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Empty Arvoluokkien voittajat

Viesti kirjoittaja Amanda S. lähetetty 22.08.19 14:46

Arvoluokkien voittajat


Estemestaruus: Tomas Bengström - M.B. Louis
Koulumestaruus: Amanda Sokka - JB Mirameir
Kenttämestaruus: Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré

Esteratsastuksen juniorimestaruus: Jacki Cartagena - Arthea du Chêne Z
Kouluratsastuksen juniorimestaruus: Axelle van Hoek - Cornacchia


Viimeinen muokkaaja, Amanda S. pvm 22.08.19 16:31, muokattu 3 kertaa

_________________
I like people the way I like my tea. I hate tea.
TILANNETOPIC |  AMANDA JOSEFIINA SOKKA
Amanda S.
Amanda S.
Tallinomistaja

Ikä : 27
Viestien lukumäärä : 300

http://auburnestate.altervista.org

Takaisin alkuun Siirry alas

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Empty Esteratsastus / Tulokset

Viesti kirjoittaja Amanda S. lähetetty 22.08.19 15:00

E S T E R A T S A S T U S

17.8.2019 / Tulokset

Luokka 1. 80-100 cm: Juniorimestaruus - arvoluokka!
- avoin vain poneille ja nuorille ratsuille & ratsastajille
1. Jacki Cartagena - Arthea du Chêne Z (80 cm) 0/0vp
2. Rasmus Alsila - Easy Livin' (80 cm) 0/0vp
3. Kristian Berg - Kallan Verdigris (80 cm) 0/0vp
4. Anamaria Antongiorgi - M.B. Osmi (100 cm) 0/0vp

5. Hanne Rosten - Diaphanous (80 cm) 0/0vp
6. Christine Nilsson - Sjöbackas Eryr Aur (80 cm) 0/4vp
7. Janna Kaajapuro - Austria x (100 cm) 0/4vp
8. Josefina Rosengård - Ugh Fine (80 cm) 0/4vp
9. Hannes Savioja - Aracorn (100 cm) 0/4vp
10. Juuso Sherman - Bellicose Lord (100 cm) 0/8vp
11. Verneri Kaajapuro - Iztacalco (80 cm) 0/8vp
12. Nita Merisalo - JB Pyramida (100 cm) 0/8vp
13. Kristian Berg - Shahrazad (80 cm) 4vp
14. Julia Autio - Navajan Veriappelsiini (100 cm) 4vp
15. Linnea Närhi - Camelopardalis (100 cm) 4vp
16. Jonna Väisälä - Routapirtin Rin Tin Tin (80 cm) 4vp
17. Vivienne Blankley - Hartwig's Sierra (80 cm) 4vp
18. Ava Pulkkanen - Sysivalkee (80 cm) 8vp
19. Linnea Korkeakangas - Birdhymn G (100 cm) 8vp
20. Matilda Tammilehto - Rosengårds Zelia (100 cm) 8vp

Luokka 2. 110 cm
1. Ellie von Brandt - Leafocean Zei 0/0vp
2. Linnea Korkeakangas - Marshmallow Maniac 0/0vp
3. Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom 0/0vp

4. Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 0/0vp
5. Jade Nyman - Chalesta 0/4vp
6. Marja Koppa - Rosengårds Trinket 0/4vp
7. Selina Valéntin - Solidago Thalia 0/4vp
8. Ellen Nylund - Cork's Meidhir 0/8vp
9. Anton Seljavaara - Cranleigh Cha-Cha 4vp
10. Tijs Schepper - Tournai 4vp
11. Ellie von Brandt - No Worries 4vp
12. Jonna Väisälä - Kadon Morrisoni 8vp
13. Anton Seljavaara - Vilanna d'Azuré 8vp
14. Piia Ihantoja - Kototallin Kryptoni 8vp
15. Kristiina Korpi - Million Miles 12vp

Luokka 3. 120 cm
1. Disa Sund - Quand Revient L'Été FRA 0/0vp
2. Josefina Rosengård - Tigraine 0/0vp
3. Kristian Berg - Misery Business xx 0/0vp
4. Lauri Merikanto - Livin' Las Vegaz 0/4vp
5. Lukas Niemenpää - Ghost Buster RIB 0/4vp

6. Rasmus Alsila - Sandwich Superman W 0/4vp
7. Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom 0/4vp
8. Ellie von Brandt - Leafocean Zei 0/4vp
9. Jonathan Raynott - Vilanna d'Azuré 0/4vp
10. Tijs Schepper - Tournai 0/4vp
11. Lauri Merikanto - Malachai 0/8vp
12. Rasmus Alsila - Bertram 4vp
13. Linnea Närhi - Silverlode Zombie Chords 4vp
14. Luna Lefèvre - Falconer 4vp
15. Linnea Korkeakangas - Tuff E Nuff Zippo 4vp
16. Aava Punavuori - Kinder Suprise 4vp
17. Ellen Nylund - Cork's Meidhir 4vp
18. Marja Koppa - Rosengårds Trinket 8vp
19. Andy Toyne - Gabbana Krypton 8vp
20. Isabella Sokka - Balaclava xx 8vp
21. Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 8vp
22. Anna Sare - JB Night Vale 8vp
23. Ada Grandstad - Seppäjärven Arastava 8vp
24. Jesse Aro - Adamas 12vp
25. Disa Sund - Sjöbackas Caravela 12vp

Luokka 4. 140 cm: Estemestaruus - arvoluokka!
1. Tomas Bengström - M.B. Louis 0/0vp
2. Lukas Niemenpää - Ghost Buster RIB 0/0vp
3. Verneri Kaajapuro - Calaggio 0/0vp
4. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 0/4vp

5. Anamaria Antongiorgi - Gizente Kern 0/4vp
6. Tom Taylforth - Scorpse Bride Dom 0/4vp
7. Jacki Cartagena - Pyronine Prime 0/4vp
8. Sylvi Sundberg - Kastanjan Petite Fleur 0/4vp
9. Aava Punavuori - Kinder Suprise 0/8vp
10. Jeramy Raeske - Look at Snilli 0/8vp
11. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha 4vp
12. Jaro Santaharju - Aruba Fall 4vp
13. Juuso Sherman - Artilleroy 4vp
14. Linnea Närhi - Silverlode Zombie Chords 4vp
15. Lauri Merikanto - Malachai 4vp
16. Rasmus Alsila - Balaclava xx 4vp
17. Jeramy Raeske - Cariad 4vp
18. Linnea Korkeakangas - Tuff E Nuff Zippo 8vp
19. Akseli Ruusuvuori - Dunholmes Hills 8vp
20. Andy Toyne - Everholt Supreme 8vp
21. Julia Luoti - Caelicola Lumos 12vp
22. Tom Taylforth - Ce's Shonena 12vp

_________________
I like people the way I like my tea. I hate tea.
TILANNETOPIC |  AMANDA JOSEFIINA SOKKA
Amanda S.
Amanda S.
Tallinomistaja

Ikä : 27
Viestien lukumäärä : 300

http://auburnestate.altervista.org

Takaisin alkuun Siirry alas

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Empty Vs: Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu

Viesti kirjoittaja Amanda S. lähetetty 22.08.19 16:31

K O U L U R A T S A S T U S

18.7.2019 / Tulokset

Luokka 1. KN Special: Juniorimestaruus - arvoluokka!
- avoin vain poneille ja nuorille ratsuille & ratsastajille
1. Axelle van Hoek - Cornacchia 84,091 %
2. Verneri Kaajapuro - Vegan Pecan Pie 72,955 %
3. Vivienne Blankley - Bakerloo Line 70,000 %

4. Linnea Närhi - Camelopardalis 69,318 %
5. Ava Pulkkanen - Sysivalkee 68,182 %
6. Kiia Kalliokoski - Kallan Blackthorn 65,909 %
7. Liina Vallinen - Haute Gittan DK 65,682 %
8. Tilda Mustamaa - Kallan Acacia 61,818 %
9. Nita Merisalo - JB Pyramida 59,091 %
10. Minka Aavikko - Kallan Nakamoa 58,148 %
11. Ada Grandstad - Hornanhovin Jäljitelmä 56,481 %
12. Julia Autio - Mörkövaaran Vaapukka 53,889 %

Pisteet, luokka 1.:
1. Axelle van Hoek - Cornacchia
(84,091 %) 7.5 / 7 / 10 / 9.5 / 8 / 9 / 8.5 / 7.5 / 6 / 8.5 / 9 / 6 / 8.5 / 9.5 / 10 / 10 / 9.5 / 6.5 / 8 / 9 / 8.5 / 9
2. Verneri Kaajapuro - Vegan Pecan Pie (72,955 %)
7.5 / 5 / 8 / 4 / 4 / 10 / 10 / 6 / 4 / 9.5 / 9 / 9 / 4.5 / 10 / 10 / 5 / 6 / 6 / 9.5 / 7.5 / 8.5 / 7.5
3. Vivienne Blankley - Bakerloo Line (70,000 %)
7.5 / 10 / 7.5 / 6 / 4.5 / 4.5 / 10 / 9.5 / 4 / 7 / 9 / 4 / 10 / 10 / 4 / 3.5 / 6 / 10 / 4.5 / 9.5 / 5 / 8

4. Linnea Närhi - Camelopardalis (69,318 %)
8.5 / 6 / 8.5 / 10 / 10 / 5.5 / 3 / 3 / 8.5 / 6.5 / 8 / 4 / 6 / 3 / 9 / 5.5 / 10 / 7.5 / 5.5 / 7.5 / 9.5 / 7.5
5. Ava Pulkkanen - Sysivalkee (68,182 %)
9 / 4 / 7.5 / 7.5 / 8 / 9 / 3 / 4.5 / 10 / 3.5 / 6.5 / 9.5 / 9 / 4 / 10 / 7 / 8 / 9 / 5 / 4 / 6 / 6
6. Kiia Kalliokoski - Kallan Blackthorn(65,909 %)
8.5 / 8.5 / 6 / 5 / 3.5 / 6 / 7.5 / 6.5 / 9 / 5 / 4.5 / 4 / 7.5 / 9.5 / 7 / 8 / 10 / 3.5 / 9 / 4.5 / 8 / 4
7. Liina Vallinen - Haute Gittan DK (65,682 %)
7 / 7.5 / 3 / 3 / 3.5 / 7.5 / 7 / 6 / 5.5 / 9.5 / 6.5 / 9.5 / 6.5 / 10 / 7.5 / 3 / 9.5 / 8.5 / 8.5 / 4.5 / 3.5 / 7.5
8. Tilda Mustamaa - Kallan Acacia (61,818 %)
5 / 4 / 4 / 4 / 8 / 8 / 6.5 / 6.5 / 5.5 / 8 / 4.5 / 8.5 / 9 / 7 / 8 / 5 / 4 / 4.5 / 7 / 6.5 / 6 / 6.5
9. Nita Merisalo - JB Pyramida (59,091 %)
3.5 / 4.5 / 6 / 10 / 3.5 / 5.5 / 4 / 7 / 9 / 7 / 4 / 8.5 / 8.5 / 4 / 4.5 / 3.5 / 7 / 7 / 10 / 5.5 / 4.5 / 3
10. Minka Aavikko - Kallan Nakamoa (58,148 %)
7.5 / 8 / 8.5 / 7 / 10 / 3 / 5 / 3.5 / 6 / 4 / 4.5 / 5.5 / 4.5 / 5.5 / 6 / 4 / 8 / 5 / 6.5 / 6.5 / 6 / 6.5 / 5 / 6 / 4.5 / 6.5
11. Ada Grandstad - Hornanhovin Jäljitelmä (56,481 %)
8 / 7.5 / 4.5 / 7.5 / 5.5 / 7 / 6 / 7.5 / 4.5 / 6.5 / 5 / 3 / 7 / 7 / 6.5 / 3.5 / 6 / 5 / 5.5 / 7.5 / 4 / 3.5 / 6.5 / 3.5 / 3 / 4 / 7.5
12. Julia Autio - Mörkövaaran Vaapukka (53,889 %)
3 / 8.5 / 5 / 3 / 3.5 / 4 / 3 / 6.5 / 5 / 3 / 7.5 / 9 / 10 / 3 / 4.5 / 7.5 / 3.5 / 3 / 4.5 / 7 / 7 / 6 / 6.5 / 4 / 10 / 4 / 4

Luokka 2. Helppo A
1. Ada Grandstad - Seppäjärven Suivinki 76,833 %
2. Linnea Närhi - Camelopardalis 72,667 %
3. Jade Nyman - Chalesta 71,500 %
4. Sarah Reyes - Fiveofive 70,500 %

5. Cecilia Blankley - Priton Keremet 69,000 %
6. Kiia Kalliokoski - JB Mirameir 68,833 %
7. Sarah Reyes - Leafocean Zei 68,167 %
8. Anna Sare - JB Night Vale 66,833 %
9. Kiia Kalliokoski - Kallan Blackthorn 65,833 %
10. Tilda Mustamaa - Kallan Acacia 65,667 %
11. Robert Harrington - Harriet V 64,167 %
12. Inna Paakkanen - Banana Mania 64,000 %
13. Piia Ihantoja - Kadon Sirkli 63,833 %
14. Linnea Korkeakangas - Marshmallow Maniac 63,667 %
15. Viktoria Hangas - Mörkövaaran Täpärä 62,000 %
16. Selina Valéntin - Solidago Thalia 61,833 %
17. Nita Merisalo - Kallan Vermilion 61,481 %

Pisteet, luokka 2.:
1. Ada Grandstad - Seppäjärven Suivinki (76,833 %)
9.5 / 5 / 6.5 / 8.5 / 9 / 6.5 / 8 / 6 / 10 / 3.5 / 5.5 / 3.5 / 9 / 9 / 9 / 9 / 9 / 9 / 9 / 9.5 / 9.5 / 8.5 / 6.5 / 8.5 / 9.5 / 5.5 / 9 / 8.5 / 4.5 / 6.5
2. Linnea Närhi - Camelopardalis (72,667 %)
6.5 / 7.5 / 4 / 3 / 6 / 9 / 8.5 / 6 / 3.5 / 7 / 8 / 10 / 9 / 5.5 / 4.5 / 7.5 / 7 / 9.5 / 8.5 / 3.5 / 9.5 / 7 / 8 / 8.5 / 10 / 9.5 / 9 / 6.5 / 9.5 / 6.5
3. Jade Nyman - Chalesta (71,500 %)
8.5 / 7.5 / 8.5 / 7 / 7 / 5 / 10 / 9 / 4.5 / 9.5 / 9.5 / 7.5 / 10 / 8.5 / 4.5 / 6 / 9 / 3.5 / 8.5 / 9 / 3.5 / 3.5 / 10 / 8.5 / 10 / 6 / 3 / 6 / 4 / 7.5
4. Sarah Reyes - Fiveofive (70,500 %)
8 / 4 / 10 / 8.5 / 9.5 / 4 / 8.5 / 8.5 / 9.5 / 7 / 7 / 7 / 5 / 4 / 5.5 / 7 / 8 / 9.5 / 4 / 4.5 / 7.5 / 9 / 10 / 6.5 / 8.5 / 6 / 6.5 / 5 / 9.5 / 4

5. Cecilia Blankley - Priton Keremet (69,000 %)
7 / 7.5 / 9.5 / 3 / 5.5 / 7.5 / 5.5 / 7.5 / 9.5 / 8 / 6.5 / 8.5 / 6 / 9 / 10 / 6 / 4 / 6 / 5.5 / 8 / 9 / 4.5 / 8.5 / 4.5 / 9.5 / 5.5 / 4 / 9.5 / 7 / 5
6. Kiia Kalliokoski - JB Mirameir (68,833 %)
8.5 / 4 / 8.5 / 9 / 10 / 10 / 9 / 4.5 / 3 / 7.5 / 5 / 10 / 9 / 8.5 / 5.5 / 9.5 / 9.5 / 5 / 4 / 5.5 / 8 / 7 / 3.5 / 6.5 / 7.5 / 6.5 / 3 / 8.5 / 3.5 / 7
7. Sarah Reyes - Leafocean Zei (68,167 %)
8.5 / 4.5 / 10 / 7 / 6 / 5.5 / 8.5 / 9.5 / 3 / 6 / 9 / 9.5 / 3 / 3.5 / 9.5 / 9.5 / 10 / 8.5 / 6.5 / 3.5 / 8.5 / 8 / 5.5 / 10 / 4.5 / 3.5 / 6.5 / 7.5 / 3.5 / 6
8. Anna Sare - JB Night Vale (66,833 %)
7.5 / 9.5 / 4 / 9.5 / 4.5 / 5.5 / 4 / 3.5 / 10 / 5.5 / 5.5 / 7.5 / 5 / 8.5 / 9.5 / 5.5 / 6 / 7 / 8.5 / 3.5 / 6 / 7 / 7 / 8.5 / 3.5 / 6.5 / 8.5 / 5 / 9 / 9.5
9. Kiia Kalliokoski - Kallan Blackthorn (65,833 %)
7.5 / 3 / 6 / 6.5 / 7.5 / 7 / 9.5 / 3.5 / 9 / 8.5 / 3 / 6.5 / 4.5 / 5 / 8.5 / 9 / 5 / 5.5 / 8 / 10 / 10 / 7 / 8.5 / 5 / 6 / 3.5 / 10 / 4 / 5.5 / 5
10. Tilda Mustamaa - Kallan Acacia (65,667 %)
4 / 8.5 / 8 / 5 / 7.5 / 8 / 4 / 9 / 8 / 5.5 / 6.5 / 4 / 8 / 5 / 3.5 / 3.5 / 10 / 7 / 9 / 8.5 / 5 / 10 / 4 / 4.5 / 8 / 4.5 / 9.5 / 3 / 9 / 7
11. Robert Harrington - Harriet V (64,167 %)
9.5 / 3 / 6.5 / 3 / 7.5 / 6 / 3.5 / 9 / 3.5 / 8 / 6.5 / 8 / 7 / 10 / 5.5 / 6.5 / 4 / 6 / 8.5 / 8.5 / 4 / 3 / 9.5 / 3 / 8 / 5.5 / 10 / 3 / 7 / 9.5
12. Inna Paakkanen - Banana Mania (64,000 %)
8 / 9 / 7 / 7 / 4 / 3 / 3.5 / 3.5 / 6.5 / 9.5 / 4 / 5.5 / 3 / 8 / 4.5 / 5.5 / 9 / 8.5 / 3 / 8 / 8.5 / 8 / 7 / 6 / 4 / 7.5 / 9 / 8 / 8.5 / 5.5
13. Piia Ihantoja - Kadon Sirkli (63,833 %)
3.5 / 9 / 10 / 7.5 / 8 / 6 / 3.5 / 10 / 5.5 / 5.5 / 7.5 / 3 / 7.5 / 8 / 6.5 / 9 / 5 / 3.5 / 7.5 / 6.5 / 6.5 / 3 / 8 / 6 / 4 / 10 / 5 / 6.5 / 5 / 5
14. Linnea Korkeakangas - Marshmallow Maniac (63,667 %)
7 / 3 / 3.5 / 4.5 / 10 / 6.5 / 8.5 / 4.5 / 9.5 / 9 / 6 / 6.5 / 4.5 / 6 / 7.5 / 6.5 / 6 / 4.5 / 6.5 / 4 / 3.5 / 5.5 / 8.5 / 10 / 5 / 5.5 / 3 / 9.5 / 8 / 8.5
15. Viktoria Hangas - Mörkövaaran Täpärä (62,000 %)
9.5 / 4.5 / 8 / 5.5 / 9 / 10 / 6 / 7.5 / 3.5 / 7.5 / 8.5 / 6 / 10 / 4.5 / 3 / 3.5 / 7 / 3 / 9.5 / 3 / 6 / 8 / 8 / 3.5 / 3 / 6 / 3.5 / 6.5 / 8 / 4.5
16. Selina Valéntin - Solidago Thalia (61,833 %)
7 / 3.5 / 4.5 / 10 / 4 / 9.5 / 3 / 6.5 / 3.5 / 8.5 / 4 / 3 / 8 / 7.5 / 4.5 / 4 / 6 / 9 / 9.5 / 10 / 6.5 / 5 / 3 / 7.5 / 6 / 6 / 6.5 / 8.5 / 5 / 6
17. Nita Merisalo - Kallan Vermilion (61,481 %)
6 / 4 / 10 / 8 / 7.5 / 8.5 / 9.5 / 4 / 5.5 / 5.5 / 5 / 5 / 3 / 3 / 6.5 / 5 / 5.5 / 7 / 3 / 10 / 7.5 / 9 / 3 / 3 / 7.5 / 10 / 4.5

Luokka 3. Vaativa B
1. Valtteri Sarna - Tobago 78,793 %
2. Thomas Sund - Braveheart of Avalon 69,828 %
3. Markus Vikla - Winter v. Helmwald 68,793 %

4. Inna Paakkanen - Banana Mania 66,897 %
5. Sarah Reyes - Fiveofive 65,862 %
6. Nita Merisalo - Kallan Vermilion 64,655 %
7. Tia D. Baudelaire - Stillegaards Garrard 64,655 %
8. Linnea Korkeakangas - Grinsekatze 64,483 %
9. Robert Harrington - Harriet V 60,690 %

Pisteet, luokka 3.:
1. Valtteri Sarna - Tobago (78,793 %)
6.5 / 9.5 / 7.5 / 7 / 8 / 6 / 8 / 7.5 / 9 / 6 / 8 / 9.5 / 6 / 7 / 7 / 10 / 9 / 6 / 10 / 8 / 6.5 / 8 / 7 / 9 / 10 / 6 / 9.5 / 9.5 / 7.5
2. Thomas Sund - Braveheart of Avalon (69,828 %)
4.5 / 4.5 / 9.5 / 4.5 / 3.5 / 8 / 10 / 6.5 / 9 / 4.5 / 8.5 / 8.5 / 10 / 7 / 5.5 / 6.5 / 9 / 5 / 5 / 8 / 8.5 / 3.5 / 9 / 9.5 / 3.5 / 10 / 3 / 8 / 10
3. Markus Vikla - Winter v. Helmwald (68,793 %)
4.5 / 3.5 / 7 / 6.5 / 10 / 9.5 / 4 / 3.5 / 9.5 / 9 / 4.5 / 5.5 / 9.5 / 10 / 6.5 / 6 / 9.5 / 4 / 6 / 10 / 3 / 7.5 / 6.5 / 3.5 / 8.5 / 8.5 / 10 / 5 / 8.5

4. Inna Paakkanen - Banana Mania (66,897 %)
8.5 / 6.5 / 6.5 / 7.5 / 9.5 / 10 / 6 / 9.5 / 6 / 4 / 5.5 / 9.5 / 4 / 8 / 3 / 3 / 10 / 7.5 / 3 / 5 / 8 / 6 / 8.5 / 4 / 9.5 / 8.5 / 3.5 / 5 / 8.5
5. Sarah Reyes - Fiveofive (65,862 %)
7 / 6 / 5 / 5.5 / 4.5 / 5 / 8.5 / 7.5 / 6.5 / 7.5 / 10 / 9 / 5 / 5 / 8.5 / 10 / 4 / 5.5 / 9 / 4 / 6.5 / 10 / 8.5 / 6 / 3.5 / 4 / 7.5 / 5.5 / 6.5
6. Nita Merisalo - Kallan Vermilion (64,655 %)
3 / 7 / 7 / 6 / 9.5 / 5 / 7 / 3 / 8 / 3 / 8.5 / 9 / 9.5 / 10 / 6 / 6.5 / 5.5 / 5 / 5.5 / 4 / 10 / 5.5 / 6.5 / 8.5 / 6 / 9.5 / 4.5 / 6 / 3
7. Tia D. Baudelaire - Stillegaards Garrard (64,655 %)
3.5 / 6 / 3.5 / 7 / 10 / 7.5 / 4 / 10 / 10 / 7.5 / 5 / 4.5 / 7.5 / 4.5 / 4 / 9 / 3 / 10 / 7.5 / 9.5 / 7 / 6 / 9.5 / 3.5 / 3 / 6.5 / 9.5 / 4.5 / 4.5
8. Linnea Korkeakangas - Grinsekatze (64,483 %)
5 / 5 / 8.5 / 8 / 8 / 4 / 5.5 / 9.5 / 6.5 / 6 / 8.5 / 4.5 / 6 / 4.5 / 3.5 / 6.5 / 6 / 5 / 5.5 / 6 / 9.5 / 7.5 / 9 / 7.5 / 7 / 6.5 / 4.5 / 4 / 9.5
9. Robert Harrington - Harriet V (60,690 %)
5 / 9.5 / 10 / 9.5 / 4.5 / 5.5 / 7.5 / 5 / 4.5 / 5.5 / 9 / 3.5 / 5.5 / 4.5 / 5.5 / 8 / 3 / 6.5 / 4 / 5.5 / 6.5 / 4 / 10 / 3.5 / 5.5 / 4.5 / 4.5 / 8.5 / 7.5

Luokka 4. Vaativa A
1. Tia D. Baudelaire - Ghita van Khim 72,000 %
2. Cecilia Blankley - Naica Yemn 69,833 %

3. Meeri Huhtala - Waterfall O'Polo 65,500 %
4. Thomas Sund - Call Letter Blues HRW 62,833 %
5. Inna Paakkanen - Roibant Cadbury 62,667 %
6. Meeri Huhtala - Ciars Indie 62,667 %
7. Linnea Korkeakangas - Grinsekatze 62,167 %

Pisteet, luokka 4.:
1. Tia D. Baudelaire - Ghita van Khim (72,000 %)
9 / 3.5 / 5 / 8 / 10 / 6.5 / 4.5 / 9.5 / 7.5 / 10 / 8 / 3 / 10 / 10 / 7 / 3 / 8.5 / 8.5 / 9 / 10 / 5 / 7.5 / 10 / 9 / 9.5 / 4.5 / 5.5 / 7 / 3 / 4.5
2. Cecilia Blankley - Naica Yemn (69,833 %)
8.5 / 8 / 4 / 10 / 10 / 7 / 8.5 / 3 / 5 / 9.5 / 3 / 8.5 / 5 / 7 / 3 / 7 / 8.5 / 8 / 6.5 / 8.5 / 10 / 9.5 / 7 / 9 / 3 / 6.5 / 8.5 / 5.5 / 3 / 9

3. Meeri Huhtala - Waterfall O'Polo (65,500 %)
3.5 / 7 / 4 / 4.5 / 9.5 / 9 / 6 / 9 / 10 / 3 / 7 / 10 / 5 / 4.5 / 4 / 9 / 3 / 6 / 4 / 8.5 / 8.5 / 5.5 / 9 / 6.5 / 8.5 / 7.5 / 4.5 / 9.5 / 6.5 / 4
4. Thomas Sund - Call Letter Blues HRW (62,833 %)
9.5 / 7.5 / 7.5 / 9.5 / 4 / 5 / 8.5 / 7 / 7.5 / 7.5 / 4.5 / 5 / 6.5 / 8.5 / 8.5 / 3.5 / 4.5 / 3.5 / 7.5 / 7 / 7 / 6.5 / 8 / 3 / 6 / 4.5 / 5.5 / 5 / 7 / 3.5
5. Inna Paakkanen - Roibant Cadbury (62,667 %)
10 / 3.5 / 4 / 8.5 / 5 / 5 / 3 / 9 / 8.5 / 8.5 / 5.5 / 10 / 3 / 7.5 / 8 / 5 / 9 / 3.5 / 8 / 3 / 3.5 / 6.5 / 10 / 7 / 9 / 5.5 / 4 / 7 / 5 / 3
6. Meeri Huhtala - Ciars Indie (62,667 %)
6.5 / 7 / 5 / 8 / 6.5 / 7.5 / 6.5 / 7 / 4 / 3.5 / 3.5 / 8.5 / 5.5 / 8 / 5.5 / 7 / 7.5 / 7 / 4 / 5.5 / 5.5 / 8.5 / 4 / 7 / 6 / 8 / 9 / 4.5 / 5 / 7
7. Linnea Korkeakangas - Grinsekatze (62,167 %)
8.5 / 5.5 / 10 / 3.5 / 8 / 4 / 4 / 4.5 / 5.5 / 4 / 4.5 / 8 / 6 / 8.5 / 6.5 / 4 / 6 / 3 / 5.5 / 5.5 / 7.5 / 5.5 / 5.5 / 4 / 8.5 / 8 / 8.5 / 8.5 / 9.5 / 6

Luokka 5. Prix St. Georges: Koulumestaruus - arvoluokka!
1. Amanda Sokka - JB Mirameir 77,963 %
2. Meeri Huhtala - Waterfall O'Polo 70,556 %
3. Jennifer Saraste - Virgo 66,852 %

4. Tia D. Baudelaire - Iago d'Alvino 65,926 %
5. Meeri Huhtala - Ciars Indie 64,259 %
6. Inna Paakkanen - Roibant Cadbury 63,519 %
7. Piia Ihantoja - Havaia Prime 63,333 %
8. Viktoria Hangas - 7th Sin Spider 63,333 %
9. Pihla Vihtanen - Celestina 62,593 %
10. Luna Lefèvre - September Westerly 62,222 %
11. Neea Hillasuo - Amethyst Delm 53,889 %

Pisteet, luokka 5.:
1. Amanda Sokka - JB Mirameir (77,963 %)
7 / 6.5 / 8 / 7.5 / 7 / 9 / 7.5 / 7 / 7 / 7.5 / 7 / 8.5 / 6 / 10 / 9 / 6 / 9 / 8 / 7 / 6.5 / 7.5 / 9.5 / 10 / 6.5 / 10 / 8.5 / 7.5
2. Meeri Huhtala - Waterfall O'Polo (70,556 %)
7 / 4.5 / 3.5 / 9.5 / 10 / 5.5 / 5.5 / 9 / 5 / 7.5 / 5.5 / 10 / 3 / 5.5 / 7 / 8.5 / 10 / 9.5 / 5.5 / 10 / 10 / 6 / 9.5 / 8 / 7.5 / 5 / 3
3. Jennifer Saraste - Virgo (66,852 %)
8 / 4 / 7.5 / 4.5 / 10 / 4.5 / 10 / 6.5 / 4 / 5 / 10 / 6 / 6 / 8.5 / 5 / 5 / 7.5 / 6 / 4 / 7.5 / 7 / 5.5 / 7.5 / 8 / 9.5 / 9.5 / 4

4. Tia D. Baudelaire - Iago d'Alvino (65,926 %)
3.5 / 7.5 / 8 / 6.5 / 9 / 10 / 3.5 / 6.5 / 6 / 5.5 / 3 / 4 / 9.5 / 5.5 / 6 / 8.5 / 6.5 / 7.5 / 5.5 / 5.5 / 3 / 7.5 / 8 / 9 / 8 / 7.5 / 7.5
5. Meeri Huhtala - Ciars Indie (64,259 %)
5 / 5.5 / 4.5 / 6 / 7 / 4 / 7.5 / 6 / 9 / 6 / 7 / 7 / 4.5 / 7 / 9 / 6 / 6 / 4 / 8 / 3.5 / 7.5 / 3.5 / 9.5 / 5.5 / 8 / 10 / 7
6. Inna Paakkanen - Roibant Cadbury (63,519 %)
4 / 7.5 / 6 / 4 / 6.5 / 9.5 / 5.5 / 4.5 / 5.5 / 6 / 7.5 / 10 / 7 / 9.5 / 4 / 9.5 / 6.5 / 7.5 / 8 / 4.5 / 7 / 5 / 6.5 / 4 / 4.5 / 3.5 / 8
7. Piia Ihantoja - Havaia Prime (63,333 %)
3 / 9 / 7.5 / 6 / 9 / 8 / 7 / 9.5 / 9.5 / 3.5 / 4 / 6 / 3.5 / 3.5 / 4.5 / 6.5 / 8 / 5.5 / 8.5 / 4.5 / 9.5 / 4 / 7 / 4.5 / 6 / 8.5 / 5
8. Viktoria Hangas - 7th Sin Spider (63,333 %)
9.5 / 4 / 7 / 3.5 / 3.5 / 7.5 / 7.5 / 4 / 8.5 / 3.5 / 3.5 / 7.5 / 8.5 / 5.5 / 4.5 / 9.5 / 6 / 3.5 / 9 / 6.5 / 6.5 / 8 / 9.5 / 9.5 / 4.5 / 4.5 / 6
9. Pihla Vihtanen - Celestina (62,593 %)
6.5 / 3 / 4 / 9 / 6.5 / 10 / 4 / 8.5 / 10 / 5.5 / 3.5 / 3.5 / 6 / 4.5 / 7.5 / 4 / 3.5 / 4 / 7 / 9.5 / 3.5 / 5.5 / 10 / 5.5 / 9.5 / 5 / 10
10. Luna Lefèvre - September Westerly (62,222 %)
9.5 / 9 / 6.5 / 9.5 / 5 / 9.5 / 6 / 3 / 6.5 / 9 / 4.5 / 3 / 4.5 / 5.5 / 3.5 / 4.5 / 4 / 5 / 4 / 7.5 / 10 / 10 / 6 / 3.5 / 7 / 3.5 / 8.5
11. Neea Hillasuo - Amethyst Delm (53,889 %)
3 / 8.5 / 5 / 3 / 3.5 / 4 / 3 / 6.5 / 5 / 3 / 7.5 / 9 / 10 / 3 / 4.5 / 7.5 / 3.5 / 3 / 4.5 / 7 / 7 / 6 / 6.5 / 4 / 10 / 4 / 4

_________________
I like people the way I like my tea. I hate tea.
TILANNETOPIC |  AMANDA JOSEFIINA SOKKA
Amanda S.
Amanda S.
Tallinomistaja

Ikä : 27
Viestien lukumäärä : 300

http://auburnestate.altervista.org

Takaisin alkuun Siirry alas

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Empty Tulokset / kenttäratsastus

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 23.08.19 22:16

K E N T T Ä R A T S A S T U S

23.-25.8.2019 / Lopulliset tulokset

Luokka 1. Helppo luokka
1. Jacki Cartagena - Venividivici Prime 45,68+0+20,4=66,08 vp
2. Selina Valéntin - Solidago Thalia 48,06+8+13=69,06 vp
3. Minka Aavikko - Tepehkiiha 50,46+0+19,2=69,66 vp

4. Juuso Sherman - Bellicose Lord 46,71+8+16,4=71,11 vp
5. Rasmus Alsila - Bertram 54,54+0+22,1=76,64 vp
6. Linnea Närhi - Camelopardalis 36,48+4+43,1=83,58 vp
7. Julia Autio - Kaarnan Kepponen 45+4+43,2=92,2 vp
8. Nicholas Rose - Infamous Packer 56+4+31,5=91,5 vp
9. Ginevra Vogel - Austria x 50,46+4+45=99,46 vp

Välitulokset, luokka 1.:
Luokka 1. Helppo luokka: välitulokset ennen maastokoetta
1. Linnea Närhi - Camelopardalis 36,48+4=40,48 vp
2. Jacki Cartagena - Venividivici Prime 45,68+0=45,68 vp
3. Julia Autio - Kaarnan Kepponen 45+4=49 vp

4. Minka Aavikko - Tepehkiiha 50,46+0=50,46 vp
5. Ginevra Vogel - Austria x 50,46+4=54,46 vp
6. Rasmus Alsila - Bertram 54,54+0=54,54 vp
7. Juuso Sherman - Bellicose Lord 46,71+8=54,71 vp
8. Selina Valéntin - Solidago Thalia 48,06+8=56,06 vp
9. Nicholas Rose - Infamous Packer 56+4=60 vp

Luokka 2. CIC1
1. Piia Ihantoja - Bianca Biarritz 5594 54,21+0+0,2=54,41 vp
2. Nicholas Rose - Cherish x 28,64+4+25,2=57,84 vp

3. Gabriella Stern - Leafocean Zei 53,52+0+12,5=66,02 vp
4. Cecilia Blankley - Valiant Malibu Bluffs 55,5+4+23,5=83 vp
5. Jonna Väisälä - Tuiskulan Arsenikki 54,69+4+38,8=97,49 vp

Välitulokset, luokka 2.:
Luokka 2. CIC1: välitulokset ennen maastokoetta
1. Nicholas Rose - Cherish x 28,64+4=32,64 vp
2. Gabriella Stern - Leafocean Zei 53,52+0=53,52 vp

3. Piia Ihantoja - Bianca Biarritz 5594 54,21+0=54,21 vp
4. Jonna Väisälä - Tuiskulan Arsenikki 54,69+4=58,69 vp
5. Cecilia Blankley - Valiant Malibu Bluffs 55,5+4=59,5 vp


Luokka 3. CIC2: Kenttämestaruus - arvoluokka!
1. Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré 63,38+0+6,9=70,78 vp
2. Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 45+4+28,4=77,4 vp
3. Piia Ihantoja - Aim Civvies Prime 56,25+8+16,1=80,35 vp

4. Cecilia Blankley - Ce's Tuscaroaring 55,13+4+24,7=83,83 vp
5. Ada Granstad - Impreza du Lavoie 49,88+4+33,2=87,08 vp
6. Isabella Sokka - Balaclava xx 58,88+4+35,2=98,08 vp
7. Anna Sare -  JB Night Vale 56,63+0+45,6=102,23 vp
8. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha 55,88+0+50,1=105,98 vp
9. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 47,63+8+62,5=118,13 vp

Välitulokset, luokka 3.:
Luokka 3. CIC2: välitulokset ennen maastokoetta: Kenttämestaruus - arvoluokka!
1. Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 45+4=49 vp
2. Ada Granstad - Impreza du Lavoie 49,88+4=53,88 vp
3. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 47,63+8=55,63 vp

4. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha 55,88+0=55,88 vp
5. Anna Sare -  JB Night Vale 56,63+0=56,63 vp
6. Cecilia Blankley - Ce's Tuscaroaring 55,13+4=59,13 vp
7. Isabella Sokka - Balaclava xx 58,88+4=62,88 vp
8. Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré 63,38+0=63,88 vp
9. Piia Ihantoja - Aim Civvies Prime 56,25+8=64,25 vp


Kouluratsastuksen virhepisteiden laskukaava: 100 % - tulos % * 1,5


Viimeinen muokkaaja, Isabella S. pvm 24.08.19 17:22, muokattu 3 kertaa

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
Isabella S.
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 30
Viestien lukumäärä : 812

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Empty Kenttäratsastus / osakokeiden tulokset

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 23.08.19 22:23

K E N T T Ä R A T S A S T U S

Perjantai

23.8.2019 / Koulukoe

Luokka 1. Helppo luokka: Helppo B
1. Linnea Närhi - Camelopardalis 75,68 %
2. Julia Autio - Kaarnan Kepponen 70,00 %
3. Jacki Cartagena - Venividivici Prime 69,55 %

4. Juuso Sherman - Bellicose Lord 68,86 %
5. Selina Valéntin - Solidago Thalia 67,96 %
6. Ginevra Vogel - Austria x 66,36 %
6. Minka Aavikko - Tepehkiiha 66,36 %
8. Rasmus Alsila - Bertram 63,64 %
9. Nicholas Rose - Infamous Packer 62,67 %

Luokka 2. CIC1: Helppo A
1. Nicholas Rose - Cherish x 80,91 %
2. Gabriella Stern - Leafocean Zei 64,32 %

3. Piia Ihantoja - Bianca Biarritz 5594 63,86 %
4. Jonna Väisälä - Tuiskulan Arsenikki 63,54 %
5. Cecilia Blankley - Valiant Malibu Bluffs 63,00 %

Luokka 3. CIC2: Helppo A: Kenttämestaruus - arvoluokka!
1. Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 70,00 %
2. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 68,25 %
3. Ada Granstad - Impreza du Lavoie 66,75 %

4. Cecilia Blankley - Ce's Tuscaroaring 63,25 %
5. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha 62,75 %
6. Piia Ihantoja - Aim Civvies Prime 62,50 %
7. Anna Sare -  JB Night Vale 62,25 %
8. Isabella Sokka - Balaclava xx 60,75 %
9. Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré 57,75 %

Lauantai

24.8.2019 / Estekoe

Luokka 1. Helppo luokka: re. 95 cm
1. Jacki Cartagena - Venividivici Prime 0vp
2. Rasmus Alsila - Bertram 0vp
3. Minka Aavikko - Tepehkiiha 0vp

4. Julia Autio - Kaarnan Kepponen 4vp
5. Nicholas Rose - Infamous Packer 4vp
6. Ginevra Vogel - Austria x 4vp
7. Linnea Närhi - Camelopardalis 4vp
8. Selina Valéntin - Solidago Thalia 8vp
9. Juuso Sherman - Bellicose Lord 8vp

Luokka 2. CIC1: re. 105 cm
1. Piia Ihantoja - Bianca Biarritz 5594 0vp
2. Gabriella Stern - Leafocean Zei 0vp

3. Jonna Väisälä - Tuiskulan Arsenikki 4vp
4. Cecilia Blankley - Valiant Malibu Bluffs 4vp
5. Nicholas Rose - Cherish x 4vp

Luokka 3. CIC2: re. 120 cm: Kenttämestaruus - arvoluokka!
1. Anna Sare -  JB Night Vale 0vp
2. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha 0vp
3. Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré 0vp

4. Cecilia Blankley - Ce's Tuscaroaring 4vp
5. Isabella Sokka - Balaclava xx 4vp
6. Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 4vp
7. Ada Granstad - Impreza du Lavoie 4vp
8. Piia Ihantoja - Aim Civvies Prime 8vp
9. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 8vp

Sunnuntai

25.8.2019 / Maastokoe

Luokka 1. Helppo luokka: me. 90 cm
1. Selina Valéntin - Solidago Thalia 13 vp
2. Juuso Sherman - Bellicose Lord 16,4 vp
3. Minka Aavikko - Tepehkiiha 19,2 vp

4. Jacki Cartagena - Venividivici Prime 20,4 vp
5. Rasmus Alsila - Bertram 22,1 vp
6. Nicholas Rose - Infamous Packer 31,5 vp
7. Linnea Närhi - Camelopardalis 43,1 vp
8. Julia Autio - Kaarnan Kepponen 43,2 vp
9. Ginevra Vogel - Austria x 45 vp

Luokka 2. CIC1: me. 100 cm
1. Piia Ihantoja - Bianca Biarritz 5594 0,2 vp
2. Gabriella Stern - Leafocean Zei 12,5 vp

3. Cecilia Blankley - Valiant Malibu Bluffs 23,5 vp
4. Nicholas Rose - Cherish x 25,2 vp
5. Jonna Väisälä - Tuiskulan Arsenikki 38,8 vp

Luokka 3. CIC2: me. 110 cm
1. Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré 6,9 vp
2. Piia Ihantoja - Aim Civvies Prime 16,1 vp
3. Cecilia Blankley - Ce's Tuscaroaring 24,7 vp

4. Juuso Sherman - Rosengårds Pickett 28,4 vp
5. Ada Granstad - Impreza du Lavoie 33,2 vp
6. Isabella Sokka - Balaclava xx 35,2 vp
7. Anna Sare - JB Night Vale 45,6 vp
8. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha 50,1 vp
9. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 62,5 vp

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
Isabella S.
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 30
Viestien lukumäärä : 812

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu Empty Vs: Summer Fling, Kalla CUP:n 3. osakilpailu

Viesti kirjoittaja Sponsored content


Sponsored content


Takaisin alkuun Siirry alas

Takaisin alkuun


 
Oikeudet tällä foorumilla:
Voit vastata viesteihin tässä foorumissa