Harvest Games, Kalla CUP 3. osakilpailu

Lähetä uusi viesti   Tämä aihe on lukittu, et voi muokata vastauksia tai kirjoittaa uusia vastauksia.

Siirry alas

Harvest Games, Kalla CUP 3. osakilpailu

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 25.09.18 14:08

🍄  Harvest Games  🍄
(Kalla CUP:n 3. osakilpailu)

M I T Ä ?  Este-, koulu- ja kenttäkilpailut
M I S S Ä ?  Kentällä ja derbyllä
M I L L O I N ?  Esteet 6.10., koulu 7.10., kenttäratsastus 5.-7.10.2018.
  Kaikkien lajien VIP torstaina 4.10.2018 klo 23.59
  Osakilpailussa ei ole ollenkaan pakollista tuotosta!

Kalla CUP jatkuu syksyn osakilpailulla, joka pitää sisällään tuttuun tapaan kaikille avoimet este-, koulu- ja kenttäkilpailut. Kilpailut ovat villit ja tulokset arvotaan (kentässä pitkä arvonta).

Kolmas osakilpailu on tämän vuoden viimeinen ulkona ratsastettava kilpailu. Viikonloppu alkaa perjantaina kenttäratsastuksen kouluosuudella, joka ratsastetaan hiekkakentällä noin klo 17-19. Verryttely tapahtuu derbyllä. Lauantaina tarjolla on pelkästään esteitä, jolloin sekä aamulla ratsastettava rataesteiden CUP (n. klo 10-13) että kenttäratsastuksen estekoe (n. klo 14-16) hypätäään derbyllä. Verrytelyalueena toimii tällöin viereinen kenttä.

Sunnuntai alkaa kouluratsastuksella, joka ratsastetaan hiekkakentällä. KN Specialissa on käytössä pienempi B-rata, joten luokkien 1 ja 2 välillä on tauko, jolloin rataa (kouluaitoja) suurennetaan. Koulukilpailuiden jälkeen jännätään vielä kenttäratsastuksen viimeinen ja haastavin osuus, maastokoe. Maastokoe alkaa ja loppuu tällä kertaa derbyltä. Ratsukot saavat käyttää verryttelyyn kenttää.

Harvest Gamesin teemana on kuluva sadonkorjuukausi, jonka inspiroimana laadukas kilpailubuffet pitää sisällään kanttarellikeittoa, sienirisottoa sekä lohta tattikastikkeella. Kahviossa myydään myös herkullisia nyhtöpossuleipiä (vegaaneille nyhtökaurasta tehty versio) , omenapiirakkaa vaniljakastikkeella sekä tavallisia snackseja (karkkia, sipsejä, pähkinöitä). Ruuat valmistaa ja tarjoilee jälleen kerran laadukas Koivun Majatalo.

Kilpailuissa ei ole tällä kertaa pakollista kuittausta, vaan tulokset pelkästään arvotaan. Vapaaehtoisesta kuittauksesta saa kuitenkin ekstrapisteitä seuraavaa (ja viimeistä!) Kalla CUP osakilpailua varten. Nyt kannattaakin osallistua useampaan luokkaan ja parantaa omia mahdollisuuksia sijoituksiin! Osakilpailu on myös siinä mielessä poikkeuksellinen, että näiden kilpailuiden jälkeen ei ole luvassa villejä jatkoja. Sen sijaan ratsukot ovat tervetulleita reilun parin tunnin syksyiselle maastoretkelle viikon päästä kilpailuista, eli lauantaina 13.10. Maaston jälkeen ratsastajilla on mahdollisuus saunoa Sokan siskosten rantasaunalla ja nauttia teestä ja suolaisista sekä makeista piirakoista. Mukaan saa ottaa oman saunakaljansa, mutta muuten illanvietto on alkoholiton.

🍂 Este- ja kenttäratsastusta varten kutsuun päivitetään vielä ratapiirrokset, mutta osallistuminen on jo avautunut. Tervetuloa kilpailemaan ihanan kirpeässä säässä ja syysloistossa! 🍂



S Ä Ä N N Ö T

1. Ratsukko voi osallistua maks. kahteen luokkaan/laji, ratsastaja saa osallistua maks. kahdella hevosella samaan luokkaan. Poikkeuksena kenttäratsastus: hevonen voi osallistua kilpailuissa vain yhteen luokkaan. Luokkakokoja ei ole rajoitettu.
2. Tulokset arvotaan puolueettomasti, mutta Kalla CUP:n pisteytykseen vaikuttaa tuttuun tapaan salaisin kriteerein arvosteltava aktiivisuus. Aktiivisuuspisteissä huomioidaan lisäksi haastekisan tulokset!
3. Tuotos ei ole tällä kertaa pakollinen, mutta kirjoittamalla/piirtämällä kerryttää lisäpisteitä.
4. Kenttäratsastuksessa pitkä arvonta ja ensimmäistä kertaa kokeilemme virhepisteiden käyttöä arvostelun perusteena!


L U O K A T

Kouluratsastus

Luokka 1. KN Special (ohjelma He B/KN Special 2009)
Luokka 2. Helppo A (ohjelma He A:5 2015)
Luokka 3. Vaativa B (ohjelma Va B:3 2009)
Luokka 4. Vaativa A (ohjelma Va A:0 2015)

Esteratsastus

Luokka 1. 80 cm (arvostelu AM 5)
Luokka 2. 100 cm (arvostelu AM 5)
Luokka 3. 120 cm (arvostelu AM 5)
Luokka 4. 130 cm (arvostelu AM 5)

AM 5: Perusradalla pienimmän virhepistemäärän saavuttaneet ratsukot uusivat. Uusinnassa paremmuuden
ratkaisevat virhepisteet ja aika. Muut ratsukot sijoittuvat perusradan virhepisteiden ja ajan perusteella.


Kenttäratsastus

Luokka 1. Tutustumisluokka (He C/ 80 cm/ 80 cm)
Luokka 2. Helppo luokka (He B/ 95 cm/ 90 cm)

Kenttäratsastuksen rataesteillä käytössä arvostelu A.2.0



Osallistuminen:

- Osallistua voi vain sähköpostiin auburninkartano@gmail.com
- Otsikoksi Harvest Games

Muodossa:
Laji
Luokka
Ratsastajan Etunimi Sukunimi  - [ *url=http://-alkuinen osoite]Hevosen nimi[/url* ]

Poistathan tähdet ja välit.

Lajikohtaiset osallistujalistat löytyvät alta omista viesteistään. Lähtölistat arvotaan.


Toimihenkilöt:

Tuomarit mainitaan nimeltä jokaisen lajin lähtölistalla. Klikkaa spoilerista auki tarkemmat esittelyt.

Tuomariesittelyt sekä muut toimihenkilöt:
Amanda Sokka
Kaikki tuntevat jäänviileän (siis todella viileän!) Amandan, jonka kuuluisuus ei johdu ainakaan löyhästä arvostelusta tai helpoista pisteistä. Kouluratsastajana ansioitunut perijätär starttaa kisoissa itse, joten hän tuomaroi ainoastaan kenttäratsastuksen kouluosuutta. Onneksi tuomareita on kaksi, ja ratsastajat saavat hyppysiinsä kahden tuomarin pisteistä lasketut keskiarvopisteet, niin kenellekään ei pitäisi tulla liian paha mieli.

Petri Keinänen
Petri on kenttäratsastuksen kouluosuudella se toinen tuomari, minkä lisäksi mies tuomaroi kaikki koululuokat sunnuntaina. Salaperäinen Petri on kuuleman mukaan Daniel Susinevan entinen valmentaja - ilmeisen taitava siis, mutta samanaikaisesti tieto tarkoittaa tiivistä tuttavuutta Amandan pahimman kilpakumppanin kanssa. Mitenhän mahtavat tuomarikemiat kohdata?

Cecilia Blankley
Cecilia on Isabellan hyvä ystävä ja kauhukakara Viivin äiti (älkää silti tuomitko naista liikaa, myös isän geeneillä on vaikutuksensa). Cecilia on kenttäratsastaja, jolla on jokaisen lajin osaaminen kohtuullisen vahvasti hallussaan. Näissä kisoissa Cecilia on suunnitellut maastokokeen ja toimii siinä päätuomarina. Nainen tekee sunnuntaina pitkän tuomarointipäivän, ja arvostelee Petrin parina myös kouluratsastusta.

Hannes Savioja
Hannes on Innan työnantaja ja lahjakas esteratsastaja. Hannes toimii päätuomarina kenttäratsastuksen estekokeessa ja on ajanottajana rataesteillä.

Hannele Appelgren
Hannelella on iän tuomaa arvovaltaa ja uskomaton määrä hevoskokemusta. Esteisiin painottunut rouva toimii päätuomarina rataesteillä. Hannele ja Hannes vaihtavatkin rooleja päittäin, ja kenttäratsastuksen esteosuudella Hannele on ajanottajana.

Merja Niiranen
Merja toimii kilpailuiden eläinlääkärinä. Tarkimmat tarkastukset liittyvät toki kenttäratsastukseen, mutta Niiranen on paikalla jokaisena kilpapäivänä aamusta iltaan.

Muut toimihenkilöt

Puomitytöt:
Esteratsastus, luokat 1-2: Lotta Alavuo ja Sarah Reyes
Esteratsastus, luokat 3-4: Janna Kaajapuro ja Ava Pulkkanen
Kentän estekokeet: Nita Merisalo ja Heidi Näyhö

Pohjan huoltaminen:
Kouluratsastus (myös kentän koulukoe): Jonathan Raynott lanaa kentän mönkijällä luokkien välissä
Esteratsastus (myös kentän estekoe): Markus Vikla pitää derbyn parhaansa mukaan kunnossa paikkailemalla mahdollisesti lenteleviä ruoholänttejä
Maastokoe: Vapaaehtoiset tallilaiset (esteratsastajat?) saavat oman vastuuesteensä maastosta
Apuna on lisäksi joukko kallalaisia pikkutyttöjä, joilla on jonkinlainen hevostausta. Huhujen mukaan kaikki vastuulliset kilpailuavustajat (poislukien teinit) saavat tuntuvaa alennusta tallipaikasta (tai purtsilaiset maneesimaksusta).

Kilpailukanslia:
Kanslia sijaitsee tuttuun tapaan maneesin toisessa kerroksessa buffetin läheisyydessä (yläkerrassa on myös pieni wc). Ilmoittautuminen tulee hoitaa ennen lajin ensimmäistä luokkaa, jonka jälkeen kanslian henkilökunta siirtyy ulkokatsomon kuuluttajakoppiin. Kanslistit vastaavat myös kuuluttamisesta (tekevät sen varmasti persoonallisesti) ja jakavat kilpailijoille näiden tuloslaput (jotka jokaisen tulee itse hakea tai laittaa hevosenhoitaja hakemaan). Joku nimettömistä kallalaisista avustajatyttösistä kipittää kanslian ja tuomareiden väliä, minkä lisäksi osalla tuomareista saattaa olla käytössään kirjureita.

Perjantain kanslistit: Jonathan Raynott ja Matilda Tammilehto
Lauantain kanslistit: Amanda Sokka ja Tilda Mustamaa
Sunnuntain kanslistit: Rasmus Alsila ja Josefina Rosengård

Pidätämme oikeuden muutoksiin. Huomaathan, että tehtävistä vastuussa olevat toimihenkilöt saattavat delegoida tehtävänsä eteenpäin, eikä listaus ole näin ollen välttämättä paikkansapitävä.





Viimeinen muokkaaja, Isabella S. pvm 08.10.18 15:01, muokattu 9 kertaa

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
avatar
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 29
Viestien lukumäärä : 629

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Osallistujat / kenttäratsastus

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 25.09.18 22:37

K E N T T Ä R A T S A S T U S

5.10.2018 / Lähtölistat

Luokka 1. Tutustumisluokka (He C) klo 17.00-17.20
Julia Luoti - Valerie
Jannica Holmberg - Fiddle Faddle
Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB
Jannica Holmberg - El Kabong ox

Luokka 2. Helppo luokka (He B) klo 17.45-18.15
Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21
Gabriella Stern - Burningrage xx
Isabella Sokka - No Duchess
Jannica Holmberg - Mr Know It All
Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha
Juuso Sherman - Payton
Jannica Holmberg - Kerkän Dewerick



Koulutuomareina: Amanda Sokka & Petri Keinänen
Estetuomari: Hannes Savioja
Maastokokeen tuomari: Cecilia Blankley
Eläinlääkäri: Merja Niiranen


TULOKSET - Koulukoe 5.10. // Estekoe 6.10. // Maastokoe 7.10.


Viimeinen muokkaaja, Isabella S. pvm 08.10.18 15:03, muokattu 14 kertaa

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
avatar
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 29
Viestien lukumäärä : 629

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Osallistujat / Esteratsastus

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 25.09.18 23:39

E S T E R A T S A S T U S

6.10.2018 / Lähtölistat

Luokka 1. 80 cm klo 10.00-10.45
Minka Aavikko - Tepehkiiha
Bella - Jekun Uuno
Jannica Holmberg - Terciopelo Sorpresa
Matilda Tammilehto - Rosengårds Zelia
Janna Kaajapuro - Sharazan
Ellen Nylund  - Cork's Meidhir
Rasmus Alsila - Bertram
Bella - Aarretti
Ava Pulkkanen - Sysivalkee
Nita Merisalo - JB Pyramida
Jonathan Raynott - Leafocean Zei
Inna Paakkanen - Halcyone
Jannica Holmberg - Donfe's Amor
Hanne Rosten - Diaphanous
Vivienne Blankley - Austria x

Luokka 2. 100 cm klo 11.00-11.55
Verneri Kaajapuro - Balaclava xx
Juuso Sherman - Vilanna d'Azuré
Reeta Syvävirta - Tigertail
Josefina Rosengård - Tigraine
Isabella Sokka - Sharazan
Alexander Rosengård - Plein de Charme E
Mikael Gren - Beatrix v. Helmwald
Ellie von Brandt - No Worries
Bella - Aarretti
Jannica Holmberg - Golden Hidalgo
Matilda Tammilehto - Rägbys Vociferous
Reeta Syvävirta - Moonglitter
Jonathan Raynott - Leafocean Zei
Rasmus Alsila - Kings Weebenger
Jannica Holmberg - Limitless Time
Lukas Niemenpää - Caelicola Lumos
Inna Paakkanen - Halcyone

Luokka 3. 120 cm klo 12.15-12.50
Rasmus Alsila - Sandwich Superman W
Jannica Holmberg - Absolutic
Ellie von Brandt - No Worries
Heidi Näyhö - Cariad
Rasmus Alsila - Kings Weebenger
Juuso Sherman - Vilanna d'Azuré
Jannica Holmberg - Sparrow Melody
Mikael Gren - Beatrix v. Helmwald
Lukas Niemenpää - Caelicola Lumos
Verneri Kaajapuro - Balaclava xx
Heidi Näyhö - Malachai

Luokka 4. 130 cm klo 13.00-13.20
Jannica Holmberg - Cusan's Chanelle AD
Isabella Sokka - No Duchess
Heidi Näyhö - Cariad
Rasmus Alsila - Sandwich Superman W
Jannica Holmberg - Bear's Tiny Heart
Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21
Heidi Näyhö - Malachai



Esteluokkien tuomari: Hannele Appelgren

TULOKSET


Viimeinen muokkaaja, Isabella S. pvm 07.10.18 12:30, muokattu 11 kertaa

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
avatar
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 29
Viestien lukumäärä : 629

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Osallistujat / kouluratsastus

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 26.09.18 9:56

K O U L U R A T S A S T U S

7.10.2018 / Lähtölistat

Luokka 1. KN Special (ohjelma He B/KN Special 2009) klo 10.00-10.55
Inna Paakkanen  - Halcyone
Sarah Reyes - Fiveofive
Reeta Syvävirta - Moonglitter
Jannica Holmberg - A.D. Elvin Helmiina
Hanne Rosten - Diaphanous
Reeta Syvävirta - Tigertail
Minka Aavikko - Tepehkiiha
Nita Merisalo - JB Pyramida
Inna Paakkanen  - Hazelnut Crust
Jannica Holmberg - Hopearinteen Hurmuri
Tilda Mustamaa  - Kallan Acacia

Luokka 2. Helppo A (ohjelma He A:5 2015) klo 11.15-12.00
Jannica Holmberg - Cusan's Chanelle AD
Inna Paakkanen - Banana Mania
Sarah Reyes - Fiveofive
Heidi Näyhö - Look at Snilli
Jannica Holmberg - Sparrow Melody
Nita Merisalo - Audrey v. Helmwald
Bella - Aarretti
Heidi Näyhö - Cariad
Lotta Alavuo  - Austria x

Luokka 3. Vaativa B (ohjelma Va B:3 2009) klo 12.15-13.30
Nita Merisalo - Audrey v. Helmwald
Jannica Holmberg - Marshmallow AD
Heidi Näyhö - Cazenovia Fall
Lotta Alavuo  - Austria x
Jennifer Saraste - Virgo
Daniel Susineva - Schwartzwaltz
Amanda Sokka  - Vilanna d'Azuré
Heidi Näyhö - Wolf's Valero
Bella - Aarretti
Markus Vikla - Winter v. Helmwald
Inna Paakkanen - Banana Mania
Jannica Holmberg - Golden Hidalgo
Tilda Mustamaa  - Rägbys Vociferous
Bella - Jekun Uuno
Daniel Susineva - Electrizia

Luokka 4. Vaativa A (ohjelma Va A:0 2015) klo 13.45-14.20
Heidi Näyhö - Cazenovia Fall
Isabella Sokka  - Kallan Vermilion
Bella - Jekun Uuno
Amanda Sokka  - Leafocean Zei
Heidi Näyhö - Wolf's Valero
Markus Vikla - Winter v. Helmwald
Jennifer Saraste - Virgo



Tuomareina Petri Keinänen & Cecilia Blankley

TULOKSET


Viimeinen muokkaaja, Isabella S. pvm 07.10.18 12:31, muokattu 2 kertaa

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
avatar
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 29
Viestien lukumäärä : 629

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Koulukokeen tulokset / kenttäratsastus

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 05.10.18 12:22

K E N T T Ä R A T S A S T U S

5.10.2018 / Tulokset / koulukoe

Luokka 1. Tutustumisluokka (He C) klo 17.00-17.20
1. Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB (77,62 %)
2. Jannica Holmberg - El Kabong ox (72,86 %)
3. Jannica Holmberg - Fiddle Faddle (66,19 %)
4. Julia Luoti - Valerie (63,58 %)

Luokka 2. Helppo luokka (He B) klo 17.45-18.15
1. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha (76,46 %)
2. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 (74,32 %)
3. Isabella Sokka - No Duchess (71,60 %)
4. Jannica Holmberg - Mr Know It All (70,26 %)
5. Juuso Sherman - Payton (67,73 %)
6. Jannica Holmberg - Kerkän Dewerick (67,06 %)
7. Gabriella Stern - Burningrage xx (59,97 %)

Ratsukoiden saamat pisteet (kahden tuomarin keskiarvo):
Tuomareina: Amanda Sokka & Petri Keinänen

Pisteet 1. luokka:
Tutustumisluokka (He C) -  21 arvostelukohtaa

1. Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB (76,62 %)
7 / 7 / 9 / 8 / 6 / 10 / 8 / 7 / 9 / 6 / 7 / 8 / 8 / 7 / 7 / 10 / 6 / yleisvaikutelma: 8 / 6 / 8 / 10
2. Jannica Holmberg - El Kabong ox (72,86 %)
3 / 5 / 9 / 4 / 9 / 10 / 8 / 10 / 5 / 5 / 7 / 7 / 9 / 9 / 6 / 7 / 3 / yleisvaikutelma: 10 / 10 / 9 / 8
3. Jannica Holmberg - Fiddle Faddle (66,19 %)
6 / 9 / 9 / 10 / 5 / 4 / 10 / 5 / 10 / 4 / 7 / 5 / 4 / 4 / 8 / 6 / 7 / yleisvaikutelma: 7 / 5 / 7 / 7
4. Julia Luoti - Valerie (63,58 %)
5 / 5 / 8 / 4 / 4 / 7 / 8 / 8 / 3 / 5 / 7 / 7 / 8 / 9 / 6 / 4 / 8 / yleisvaikutelma: 5 / 8 / 10 / 4


Pisteet 2. luokka:
Helppo luokka (He B) -  22 arvostelukohtaa

1. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha (76,46 %)
10 / 9 / 8 / 8 / 7 / 6 / 8 / 9 / 9 / 6 / 8 / 8 / 6 / 10 / 9 / 8 / 7 / 7 / yleisvaikutelma: 8 / 8 / 7 / 7
2. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 (74,32 %)
6 / 5 / 8 / 9 / 7 / 8 / 9 / 9 / 7 / 8 / 5 / 7 / 7 / 7 / 7 / 6 / 8 / 10 / yleisvaikutelma: 7 / 5 / 10 / 9
3. Isabella Sokka - No Duchess (71,60 %)
7 / 8 / 8 / 9 / 7 / 8 / 8 / 6 / 8 / 5 / 5 / 8 / 9 / 5 / 5 / 7 / 8 / 5 / yleisvaikutelma: 8 / 5 / 10 / 9
4. Jannica Holmberg - Mr Know It All (70,26 %)
5 / 7 / 8 / 7 / 9 / 10 / 4 / 5 / 9 / 9 / 7 / 8 / 9 / 6 / 4 / 4 / 6 / 5 / yleisvaikutelma: 9 / 8 / 7 / 9
5. Juuso Sherman - Payton (67,73 %)
4 / 5 / 7 / 5 / 8 / 4 / 8 / 8 / 7 / 9 / 4 / 5 / 3 / 5 / 9 / 9 / 9 / 5 / yleisvaikutelma: 10 / 9 / 9 / 7
6. Jannica Holmberg - Kerkän Dewerick (67,06 %)
3 / 6 / 7 / 8 / 4 / 3 / 8 / 6 / 5 / 5 / 7 / 10 / 9 / 8 / 5 / 9 / 7 / 9 / yleisvaikutelma: 9 / 5 / 9 / 6
7. Gabriella Stern - Burningrage xx (59,97 %)
9 / 4 / 7 / 7 / 7 / 3 / 10 / 5 / 3 / 6 / 3 / 5 / 4 / 9 / 5 / 5 / 4 / 9 / yleisvaikutelma: 4 / 5 / 9 / 9


Lauantain estekokeelle lähdetään koulukokeen jälkeisessä sijoitusjärjestyksessä. (Paitsi luokassa 1 Jannica ja Fiddle Faddle starttaavat viimeisenä, jottei naisella ole kahta peräkkäistä lähtöä.)

Kokonaiskilpailun pisteet:

Ratsukoiden virhepisteet ennen estekoetta:

Luokka 1. Tutustumisluokka
1. Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB 33,6
2. Jannica Holmberg - El Kabong ox 40,7
3. Jannica Holmberg - Fiddle Faddle 50,7
4. Julia Luoti - Valerie 54,6

Luokka 2. Helppo luokka (He B) klo 17.45-18.15
1. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha 35,3
2. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 38,5
3. Isabella Sokka - No Duchess 42,6
4. Jannica Holmberg - Mr Know It All 44,6
5. Juuso Sherman - Payton 48,4
6. Jannica Holmberg - Kerkän Dewerick 49,4
7. Gabriella Stern - Burningrage xx 60,0

Lähtöpisteet on laskettu (100 % - koulutulos %) x 1,5 ja pyöristetty yhteen desimaaliin.


Viimeinen muokkaaja, Isabella S. pvm 08.10.18 14:13, muokattu 3 kertaa

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
avatar
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 29
Viestien lukumäärä : 629

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Tulokset / esteratsastus

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 06.10.18 19:45

E S T E R A T S A S T U S

6.10.2018 / Tulokset

Luokka 1. 80 cm klo 10.00-10.45
1. Hanne Rosten - Diaphanous 0/0vp
2. Rasmus Alsila - Bertram 0/0vp
3. Jannica Holmberg - Donfe's Amor 0/0vp

4. Janna Kaajapuro - Sharazan 0/0vp
5. Jannica Holmberg - Terciopelo Sorpresa 0/4vp
6. Bella - Aarretti 0/4vp
7. Vivienne Blankley - Austria x 0/4vp
8. Bella - Jekun Uuno 0/4vp
9. Jonathan Raynott - Leafocean Zei 0/8vp
10. Nita Merisalo - JB Pyramida 0/8vp
11. Ellen Nylund  - Cork's Meidhir 0/8vp
12. Ava Pulkkanen - Sysivalkee 0/10vp
13. Inna Paakkanen - Halcyone 8vp
14. Matilda Tammilehto - Rosengårds Zelia 12vp
15. Minka Aavikko - Tepehkiiha 14vp

Luokka 2. 100 cm klo 11.00-11.55
1. Reeta Syvävirta - Tigertail 0/0vp
2. Josefina Rosengård - Tigraine 0/0vp
3. Lukas Niemenpää - Caelicola Lumos 0/0vp
4. Reeta Syvävirta - Moonglitter 0/4vp

5. Jannica Holmberg - Limitless Time 0/4vp
6. Isabella Sokka - Sharazan 0/4vp
7. Jannica Holmberg - Golden Hidalgo 0/4vp
8. Juuso Sherman - Vilanna d'Azuré 0/10vp
9. Bella - Aarretti 4vp
10. Ellie von Brandt - No Worries 4vp
11. Rasmus Alsila - Kings Weebenger 4vp
12. Verneri Kaajapuro - Balaclava xx 4vp
13. Jonathan Raynott - Leafocean Zei 8vp
14. Inna Paakkanen - Halcyone 8vp
15. Alexander Rosengård - Plein de Charme E 8vp
16. Matilda Tammilehto - Rägbys Vociferous 12vp
17. Mikael Gren - Beatrix v. Helmwald 12vp

Luokka 3. 120 cm klo 12.15-12.50
1. Lukas Niemenpää - Caelicola Lumos 0/0vp
2. Ellie von Brandt - No Worries 0/0vp
3. Rasmus Alsila - Kings Weebenger
0/4vp
4. Jannica Holmberg - Sparrow Melody 0/4vp
5. Rasmus Alsila - Sandwich Superman W 0/4vp
6. Juuso Sherman - Vilanna d'Azuré 0/8vp
7. Verneri Kaajapuro - Balaclava xx 4vp
8. Heidi Näyhö - Cariad 4vp
9. Jannica Holmberg - Absolutic 4vp
10. Mikael Gren - Beatrix v. Helmwald 4vp
11. Heidi Näyhö - Malachai 12vp

Luokka 4. 130 cm klo 13.00-13.20
1. Jannica Holmberg - Bear's Tiny Heart 0/0vp
2. Isabella Sokka - No Duchess 0/0vp

3. Heidi Näyhö - Cariad 0/0vp
4. Jannica Holmberg - Cusan's Chanelle AD 0/4vp
5. Heidi Näyhö - Malachai 0/4vp
6. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 0/4vp
7. Rasmus Alsila - Sandwich Superman W 4vp



Esteluokkien tuomari: Hannele Appelgren

Ratapiirros:
Ratapiirros

Esteet:
1. Pysy / 2. Pysty / 3. Lankku / 4a. Pysy 4b. Nousuokseri / 5. Vesihauta
6. Lankku / 7. Pysty / 8. Tasaokseri / 9. Muuri / 10a. Pysty 10b. Nousuokseri
11. Trippeli / 12. Pysty / 13. Lankku / 14. Tasaokseri / 15. Pysty

Huom. 80 cm luokassa vesihaudassa ei ole vettä.

Uusinnan rata:
1 - 12 -  11 - 5 - 8 - 7 - 3 - 9 - 10a-b.
1. Pysty / 12. Pysty / 11. Trippeli / 5. Vesihauta
8. Tasaokseri / 7. Pysty / 3. Lankku / 9. Muuri / 10a-b. Sarja


_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
avatar
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 29
Viestien lukumäärä : 629

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Estekokeen tulokset / kenttäratsastus

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 06.10.18 20:54

K E N T T Ä R A T S A S T U S

6.10.2018 / Tulokset / estekoe

Luokka 1. Tutustumisluokka (80 cm) klo 14.30-14.45
1. Jannica Holmberg - Fiddle Faddle 0vp
2. Jannica Holmberg - El Kabong ox 4vp

3. Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB 4vp
4. Julia Luoti - Valerie 8vp

Luokka 2. Helppo luokka (95 cm) klo 15.00-15.25
1. Juuso Sherman - Payton 0vp
2. Jannica Holmberg - Mr Know It All 4vp

3. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha 4vp
4. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 8vp
5. Isabella Sokka - No Duchess 11vp
6. Gabriella Stern - Burningrage xx 12vp
7. Jannica Holmberg - Kerkän Dewerick 16vp



Esteluokkien tuomari: Hannes Savioja

Ratapiirros:
Ratapiirros


Esteet:
1. Pysy / 2. Pysty / 3. Lankku / 4. Lankku / 5a. Pysty 5b. Nousuokseri
6. Trippeli / 7. Vesihauta / 8. Pysty / 9. Muuri / 10. Pysty


Sunnuntain maastokeelle lähdetään alkuperäisessä lähtöjärjestyksessä.

Kokonaiskilpailun pisteet:

Ratsukoiden virhepisteet ennen maastokoetta:

Luokka 1. Tutustumisluokka
1. Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB 37,6 (33,6+4)
2. Jannica Holmberg - El Kabong ox 44,7 (40,7+4)
3. Jannica Holmberg - Fiddle Faddle 50,7 (50,7+0)
4. Julia Luoti - Valerie 62,6 (54,6+8)

Luokka 2. Helppo luokka (He B) klo 17.45-18.15
1. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha 39,3 (35,3+4)
2. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 46,5 (38,5+8)
3. Juuso Sherman - Payton 48,4 (48,4+0)
4. Jannica Holmberg - Mr Know It All 48,6 (44,6+4)
5. Isabella Sokka - No Duchess 53,6 (42,6+11)
6. Jannica Holmberg - Kerkän Dewerick 65,4 (49,4+16)
7. Gabriella Stern - Burningrage xx 72,0 (60,0+12)



Viimeinen muokkaaja, Isabella S. pvm 08.10.18 14:24, muokattu 2 kertaa

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
avatar
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 29
Viestien lukumäärä : 629

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Tulokset / kouluratsastus

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 07.10.18 11:52

K O U L U R A T S A S T U S

7.10.2018 / Tulokset

Luokka 1. KN Special (ohjelma He B/KN Special 2009) klo 10.00-10.55
1. Sarah Reyes - Fiveofive (70,682 %)
2. Jannica Holmberg - Hopearinteen Hurmuri  (70,227 %)
3. Reeta Syvävirta - Moonglitter (68,864 %)

4. Jannica Holmberg - A.D. Elvin Helmiina (65,000 %)
5. Inna Paakkanen  - Halcyone (64,545 %)
6. Inna Paakkanen  - Hazelnut Crust (63,636 %)
7. Tilda Mustamaa  - Kallan Acacia (63,182 %)
8. Reeta Syvävirta - Tigertail (62,955 %)
9. Hanne Rosten - Diaphanous (62,045 %)
10. Minka Aavikko - Tepehkiiha (61,364 %)
11. Nita Merisalo - JB Pyramida (60,909 %)

Luokka 2. Helppo A (ohjelma He A:5 2015) klo 11.15-12.00
1. Heidi Näyhö - Look at Snilli (71,667 %)
2. Heidi Näyhö - Cariad (71,500 %)
3. Nita Merisalo - Audrey v. Helmwald (68,500 %)

4. Bella - Aarretti (64,167 %)
5. Sarah Reyes - Fiveofive (64,000 %)
6. Inna Paakkanen - Banana Mania (62,833 %)
7. Jannica Holmberg - Cusan's Chanelle AD (62,167 %)
8. Lotta Alavuo  - Austria x (59,500 %)
9. Jannica Holmberg - Sparrow Melody (58,333 %)

Luokka 3. Vaativa B (ohjelma Va B:3 2009) klo 12.15-13.30
1. Inna Paakkanen - Banana Mania (72,414 %)
2. Jannica Holmberg - Marshmallow AD (71,552 %)
3. Amanda Sokka  - Vilanna d'Azuré (70,862 %)

4. Daniel Susineva - Schwartzwaltz (70,517 %)
5. Heidi Näyhö - Cazenovia Fall (68,276 %)
6. Jannica Holmberg - Golden Hidalgo (68,103 %)
7. Bella - Jekun Uuno (67,069 %)
8. Lotta Alavuo  - Austria x (66,897 %)
9. Markus Vikla - Winter v. Helmwald (65,000 %)
10. Tilda Mustamaa  - Rägbys Vociferous (64,828 %)
11. Heidi Näyhö - Wolf's Valero (64,655 %)
12. Bella - Aarretti (63,966 %)
13. Daniel Susineva - Electrizia (63,621 %)
14. Nita Merisalo - Audrey v. Helmwald (62,414 %)
15. Jennifer Saraste - Virgo (60,172 %)

Luokka 4. Vaativa A (ohjelma Va A:0 2015) klo 13.45-14.20
1. Isabella Sokka  - Kallan Vermilion (71,897 %)
2. Jennifer Saraste - Virgo (71,379 %)

3. Heidi Näyhö - Wolf's Valero (70,862 %)
4. Markus Vikla - Winter v. Helmwald (66,552 %)
5. Amanda Sokka  - Leafocean Zei (62,241 %)
6. Bella - Jekun Uuno (60,517 %)
7. Heidi Näyhö - Cazenovia Fall (60,517 %)



Ratsukoiden saamat pisteet (kahden tuomarin keskiarvo):
Tuomareina Petri Keinänen & Cecilia Blankley

Pisteet 1. luokka:

Luokka 1. KN Special (ohjelma He B/KN Special 2009)

1. Sarah Reyes - Fiveofive (70,682 %)
5.5 / 8.5 / 8.5 / 8.5 / 4.5 / 4.5 / 6.5 / 6 / 5.5 / 9.5 / 8 / 9 / 6 / 3.5 / 8.5 / 5 / 8  
yleisvaikutelma: 10 / 9.5 / 9 / 5.5 / 6

2. Jannica Holmberg - Hopearinteen Hurmuri (70,227 %)
6 / 8 / 3.5 / 8 / 8 / 7.5 / 6 / 9 / 6 / 3.5 / 8 / 9.5 / 10 / 6 / 10 / 6.5 / 4
yleisvaikutelma: 5.5 / 8.5 / 6.5 / 8.5 / 6

3. Reeta Syvävirta - Moonglitter (68,864 %)
8.5 / 7.5 / 6.5 / 4.5 / 7 / 8.5 / 6 / 8.5 / 9 / 4.5 / 6.5 / 6.5 / 8.5 / 6.5 / 6.5 / 7.5 / 4.5
yleisvaikutelma: 9 / 5 / 6 / 7.5 / 7

4. Jannica Holmberg - A.D. Elvin Helmiina (65,000 %)
7 / 3 / 4 / 9.5 / 8 / 5 / 9 / 5.5 / 5 / 3 / 3.5 / 6 / 9 / 8 / 4.5 / 8.5 / 8
yleisvaikutelma: 4.5 / 7.5 / 8.5 / 8 / 8

5. Inna Paakkanen  - Halcyone (64,545 %)
10 / 9 / 9.5 / 6.5 / 7.5 / 4 / 3 / 10 / 3.5 / 5 / 6 / 7.5 / 4.5 / 5.5 / 5.5 / 9 / 9.5
yleisvaikutelma: 7.5 / 8.5 / 4 / 3 / 3.5

6. Inna Paakkanen  - Hazelnut Crust (63,636 %)
3 / 5.5 / 3 / 9 / 3.5 / 10 / 5 / 9 / 6.5 / 8.5 / 9 / 10 / 9 / 8.5 / 3.5 / 8 / 8
yleisvaikutelma: 6.5 / 4 / 3 / 4 / 3.5

7. Tilda Mustamaa  - Kallan Acacia (63,182 %)
8 / 6.5 / 4.5 / 8.5 / 3.5 / 4.5 / 9.5 / 4 / 6 / 10 / 6 / 3.5 / 6 / 7.5 / 8.5 / 6 / 3.5  
yleisvaikutelma: 9 / 10 / 3 / 5 / 6

8. Reeta Syvävirta - Tigertail (62,955 %)
8.5 / 7 / 4.5 / 5.5 / 9.5 / 5.5 / 3 / 10 / 6 / 4.5 / 7 / 10 / 4 / 8.5 / 7 / 3.5 / 3
yleisvaikutelma: 7.5 / 5 / 5.5 / 4.5 / 9

9. Hanne Rosten - Diaphanous (62,045 %)
5 / 6.5 / 3 / 4.5 / 8.5 / 3 / 8 / 5.5 / 8 / 5.5 / 10 / 7 / 7.5 / 5 / 5.5 / 3 / 7.5  
yleisvaikutelma: 6.5 / 6 / 3.5 / 8.5 / 9

10. Minka Aavikko - Tepehkiiha (61,364 %)
6 / 8.5 / 7 / 8 / 4 / 4 / 4 / 8 / 5 / 3 / 3.5 / 3 / 7 / 8.5 / 5.5 / 9 / 8
yleisvaikutelma: 7 / 4.5 / 5.5 / 9 / 7

11. Nita Merisalo - JB Pyramida (60,909 %)
3 / 3 / 7.5 / 4.5 / 3.5 / 6 / 9.5 / 3.5 / 5.5 / 8 / 7 / 7.5 / 7.5 / 5 / 5.5 / 4.5 / 9.5
yleisvaikutelma: 3.5 / 4.5 / 10 / 5.5 / 10


Pisteet 2. luokka:

Luokka 2. Helppo A (ohjelma He A:5 2015)

1. Heidi Näyhö - Look at Snilli (71,667 %)
8 / 8.5 / 4.5 / 6 / 8 / 9.5 / 5 / 4 / 10 / 6 / 7 / 7 / 9.5 / 5.5 / 6.5 / 6.5 / 8 / 10 / 10 / 4.5 / 9 / 4 / 7 / 10 / 4 / 9
yleisvaikutelma: 4.5 / 10 / 5.5 / 8

2. Heidi Näyhö - Cariad (71,500 %)
8.5 / 5.5 / 6 / 8 / 6.5 / 7.5 / 6 / 9 / 5 / 4 / 6 / 7 / 9 / 9.5 / 10 / 8 / 3.5 / 5 / 8.5 / 9.5 / 8.5 / 7.5 / 9.5 / 8 / 9 / 3
yleisvaikutelma: 4 / 8.5 / 6.5 / 8

3. Nita Merisalo - Audrey v. Helmwald (68,500 %)
7.5 / 8.5 / 9 / 10 / 6.5 / 8 / 6.5 / 5 / 5 / 5.5 / 5.5 / 6.5 / 5 / 6.5 / 5 / 10 / 3 / 4 / 4 / 10 / 5 / 9 / 6.5 / 8.5 / 5 / 5
yleisvaikutelma: 8.5 / 9.5 / 8 / 9.5

4. Bella - Aarretti (64,167 %)
10 / 10 / 4.5 / 8 / 7 / 9.5 / 6.5 / 6 / 6 / 5.5 / 7.5 / 6 / 3 / 5 / 3 / 6 / 9 / 9.5 / 6.5 / 4 / 7.5 / 8.5 / 5.5 / 3 / 6 / 5
yleisvaikutelma: 3.5 / 9.5 / 8 / 3.5

5. Sarah Reyes - Fiveofive (64,000 %)
9 / 9.5 / 4 / 7.5 / 8 / 7 / 9.5 / 4 / 4.5 / 4 / 5 / 6 / 5 / 4 / 5.5 / 6.5 / 4.5 / 9.5 / 9.5 / 6.5 / 5 / 7 / 8.5 / 5.5 / 4 / 6
yleisvaikutelma: 3.5 / 8 / 5.5 / 10

6. Inna Paakkanen - Banana Mania (62,833 %)
10 / 4 / 4 / 6.5 / 6 / 8 / 10 / 6.5 / 5 / 6.5 / 9.5 / 7 / 6 / 10 / 4 / 3 / 3.5 / 7 / 5.5 / 3.5 / 7 / 9.5 / 5.5 / 4 / 3.5 / 6
yleisvaikutelma: 5.5 / 9 / 9 / 4

7. Jannica Holmberg - Cusan's Chanelle AD (62,167 %)
5.5 / 4.5 / 8 / 5.5 / 4.5 / 8.5 / 5 / 6 / 8.5 / 9.5 / 4 / 4.5 / 5 / 4 / 5 / 4 / 6.5 / 6.5 / 6 / 9.5 / 9 / 5 / 8.5 / 7 / 7 / 7
yleisvaikutelma: 4.5 / 8.5 / 4 / 5.5

8. Lotta Alavuo  - Austria x (59,500 %)
4 / 4.5 / 8.5 / 5.5 / 8.5 / 3 / 7 / 4.5 / 7 / 6.5 / 4 / 4 / 5 / 4.5 / 5.5 / 4 / 5.5 / 10 / 7 / 9 / 6.5 / 7 / 3 / 3.5 / 4 / 6.5
yleisvaikutelma: 8 / 7.5 / 5 / 10

9. Jannica Holmberg - Sparrow Melody(58,333 %)
5 / 7.5 / 5.5 / 8 / 9 / 3.5 / 3 / 9.5 / 3 / 9 / 3 / 4 / 5.5 / 8 / 8 / 5 / 4 / 9.5 / 5 / 4.5 / 7.5 / 6 / 6.5 / 3 / 6 / 4
yleisvaikutelma: 4 / 7 / 8.5 / 3


Pisteet 3. luokka:

Luokka 3. Vaativa B (ohjelma Va B:3 2009)

1. Inna Paakkanen - Banana Mania (72,414 %)
10 / 4.5 / 6 / 4 / 5 / 8.5 / 8.5 / 10 / 10 / 7.5 / 9 / 10 / 4.5 / 4 / 8.5 / 5 / 5 / 5 / 6 / 5.5 / 8 / 5.5 / 9 / 8.5 / 5.5
yleisvaikutelma: 9 / 10 / 9.5 / 8.5

2. Jannica Holmberg - Marshmallow AD (71,552 %)
7.5 / 5 / 5 / 10 / 7 / 9 / 5 / 6.5 / 9 / 7.5 / 5.5 / 7 / 7 / 9 / 8.5 / 6.5 / 6 / 8 / 10 / 8.5 / 7 / 4.5 / 5 / 8.5 / 5.5
yleisvaikutelma: 10 / 5.5 / 6 / 8

3. Amanda Sokka  - Vilanna d'Azuré (70,862 %)
6 / 9 / 6.5 / 7.5 / 7 / 9 / 8 / 9.5 / 9.5 / 9 / 10 / 4 / 3.5 / 6 / 7 / 6 / 4.5 / 10 / 5 / 3 / 10 / 9 / 8 / 3 / 5
yleisvaikutelma: 6.5 / 9 / 5.5 / 9.5

4. Daniel Susineva - Schwartzwaltz (70,517 %)
5.5 / 8 / 5 / 7.5 / 3 / 8 / 10 / 6 / 8.5 / 5.5 / 5 / 4.5 / 8 / 9.5 / 8 / 5 / 6 / 10 / 8 / 3.5 / 5.5 / 7.5 / 9 / 8 / 9
yleisvaikutelma: 9 / 3 / 9 / 10

5. Heidi Näyhö - Cazenovia Fall (68,276 %)
9.5 / 5.5 / 6 / 7 / 9 / 6.5 / 7 / 6.5 / 6.5 / 8.5 / 6.5 / 7 / 4.5 / 8.5 / 5 / 6.5 / 3.5 / 7 / 7 / 8 / 4 / 3 / 4 / 10 / 9
yleisvaikutelma: 6.5 / 10 / 8.5 / 7.5

6. Jannica Holmberg - Golden Hidalgo (68,103 %)
3.5 / 10 / 9 / 3.5 / 5 / 3.5 / 5 / 4 / 6.5 / 9 / 9.5 / 8.5 / 3 / 6.5 / 7 / 7.5 / 9.5 / 8.5 / 8 / 8.5 / 3 / 7 / 8 / 8 / 6
yleisvaikutelma: 5 / 5.5 / 9.5 / 10

7. Bella - Jekun Uuno (67,069 %)
9.5 / 9 / 5 / 7.5 / 10 / 3 / 7.5 / 9 / 10 / 6 / 9 / 9.5 / 7 / 8 / 6.5 / 3.5 / 3 / 8 / 4.5 / 8.5 / 3 / 3 / 4 / 6.5 / 5
yleisvaikutelma: 8.5 / 3 / 10 / 7.5

8. Lotta Alavuo  - Austria x (66,897 %)
4.5 / 10 / 9.5 / 8.5 / 5.5 / 4.5 / 5.5 / 5.5 / 7 / 5.5 / 6 / 4.5 / 10 / 8.5 / 6 / 7 / 7.5 / 7 / 4 / 7 / 8 / 10 / 6 / 7 / 4
yleisvaikutelma: 5.5 / 8 / 9 / 3

9. Markus Vikla - Winter v. Helmwald (65,000 %)
4 / 9.5 / 4.5 / 9.5 / 6.5 / 4.5 / 10 / 9 / 6 / 9 / 6.5 / 6 / 6 / 9.5 / 3 / 6.5 / 9 / 7 / 8.5 / 3 / 5 / 7.5 / 3 / 5 / 7
yleisvaikutelma: 6 / 7 / 5 / 5.5

10. Tilda Mustamaa  - Rägbys Vociferous (64,828 %)
5 / 5 / 7 / 3 / 9 / 9 / 6 / 6.5 / 4 / 6 / 7.5 / 5.5 / 9 / 6 / 10 / 6 / 8 / 5 / 3.5 / 5.5 / 6.5 / 9 / 5 / 3.5 / 9
yleisvaikutelma: 4.5 / 6 / 9 / 9

11. Heidi Näyhö - Wolf's Valero (64,655 %)
3 / 4 / 7.5 / 8 / 4 / 5.5 / 4 / 5 / 8 / 4 / 4.5 / 4.5 / 3 / 7.5 / 9 / 3.5 / 10 / 9.5 / 8.5 / 9.5 / 9 / 8.5 / 8 / 8 / 6
yleisvaikutelma: 9.5 / 6.5 / 5 / 4.5

12. Bella - Aarretti (63,966 %)
4.5 / 9 / 4 / 5.5 / 5.5 / 6.5 / 4.5 / 5 / 9 / 6.5 / 4 / 9 / 6.5 / 8 / 8 / 4.5 / 8.5 / 5.5 / 7.5 / 7 / 6 / 8. / 6 / 4 / 4
yleisvaikutelma: 10 / 6.5 / 9.5 / 3

13. Daniel Susineva - Electrizia (63,621 %)
9 / 4 / 4 / 8 / 7.5 / 5.5 / 7 / 9.5 / 3 / 3 / 10 / 9 / 4 / 7 / 4.5 / 5.5 / 8.5 / 4.5 / 3.5 / 3 / 8 / 4 / 10 / 9 / 4.5
yleisvaikutelma: 7.5 / 6.5 / 6.5 / 8.5

14. Nita Merisalo - Audrey v. Helmwald (62,414 %)
4 / 8 / 8.5 / 5 / 5.5 / 8.5 / 6.5 / 5 / 5 / 6 / 5.5 / 8.5 / 9 / 10 / 5.5 / 3 / 4.5 / 3 / 4 / 4 / 9 / 7.5 / 6.5 / 7 / 8.5
yleisvaikutelma: 3 / 9 / 4 / 7.5

15. Jennifer Saraste - Virgo (60,172 %)
4.5 / 3.5 / 10 / 6 / 5 / 7 / 9.5 / 7 / 3 / 6.5 / 4.5 / 5.5 / 7 / 7.5 / 3 / 4 / 5 / 8 / 9 / 4 / 6.5 / 4.5 / 7.5 / 6 / 8.5
yleisvaikutelma: 3.5 / 7 / 5.5 / 6


Pisteet 4. luokka:

Luokka 4. Vaativa A (ohjelma Va A:0 2015)

1. Isabella Sokka  - Kallan Vermilion (71,897 %)
7.5 / 10 / 4 / 9.5 / 7 / 6.5 / 8 / 9.5 / 8 / 8.5 / 4 / 8 / 8 / 9.5 / 10 / 5 / 10 / 7.5 / 8 / 3.5 / 7.5 / 5 / 9 / 7 / 7.5
yleisvaikutelma: 5 / 5 / 6.5 / 4

2. Jennifer Saraste - Virgo (71,379 %)
3 / 9 / 9.5 / 6.5 / 9 / 8.5 / 3.5 / 8 / 9 / 5.5 / 6.5 / 10 / 8.5 / 5.5 / 6 / 7.5 / 10 / 3 / 9 / 10 / 9 / 8.5 / 9 / 4.5 / 5
yleisvaikutelma: 9.5 / 5 / 3 / 6

3. Heidi Näyhö - Wolf's Valero (70,862 %)
6 / 6 / 6 / 9.5 / 9.5 / 4.5 / 9.5 / 5.5 / 6 / 7.5 / 6 / 7 / 8 / 8.5 / 8 / 5 / 6 / 9 / 6.5 / 7 / 9 / 10 / 4.5 / 5 / 5.5
yleisvaikutelma: 6 / 10 / 5 / 9.5

4. Markus Vikla - Winter v. Helmwald (66,552 %)
4 / 9.5 / 4.5 / 6 / 5 / 6 / 10 / 7 / 8.5 / 10 / 8 / 9 / 5 / 8 / 3.5 / 10 / 3 / 8 / 6 / 7 / 4.5 / 9 / 8 / 6 / 6
yleisvaikutelma: 5.5 / 6 / 4.5 / 5.5

5. Amanda Sokka  - Leafocean Zei (62,241 %)
5 / 9.5 / 3.5 / 9 / 4.5 / 7 / 7.5 / 10 / 8.5 / 6.5 / 4 / 7 / 3 / 7.5 / 7.5 / 7 / 7.5 / 6.5 / 3 / 5 / 4 / 5 / 3.5 / 5 / 3
yleisvaikutelma: 5.5 / 9.5 / 8.5 / 7.5

6. Bella - Jekun Uuno (60,517 %)
4.5 / 7 / 9.5 / 8.5 / 10 / 8 / 4 / 8.5 / 7 / 7 / 5 / 3.5 / 9 / 7 / 3.5 / 8.5 / 4.5 / 3 / 5.5 / 7 / 5.5 / 3 / 8 / 4 / 4
yleisvaikutelma: 3 / 9.5 / 3.5 / 4.5

7. Heidi Näyhö - Cazenovia Fall (60,517 %)
5.5 / 5.5 / 6 / 7 / 5.5 / 3 / 5 / 10 / 5.5 / 7 / 4 / 4 / 7.5 / 10 / 3 / 4.5 / 8 / 9 / 8 / 4 / 4.5 / 8.5 / 7 / 6.5 / 10
yleisvaikutelma: 5 / 5.5 / 3.5 / 3


_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
avatar
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 29
Viestien lukumäärä : 629

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Maastokokeen tulokset / kenttäratsastus

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 08.10.18 14:46

K E N T T Ä R A T S A S T U S

7.10.2018 / Tulokset / maastokoe

Luokka 1. Tutustumisluokka (80 cm) klo 14.45-15.00
1. Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB 29,9vp
2. Jannica Holmberg - Fiddle Faddle 43,7vp
3. Jannica Holmberg - El Kabong ox 44,1vp
Hyl.
Julia Luoti - Valerie - satulasta suistuminen  

Luokka 2. Helppo luokka (90 cm) klo 15.30-16.00
1. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 8,4vp
2. Isabella Sokka - No Duchess 20,3vp

3. Juuso Sherman - Payton 26,1vp
4. Jannica Holmberg - Kerkän Dewerick 34,4vp
5. Gabriella Stern - Burningrage xx 41vp
6. Jannica Holmberg - Mr Know It All 46vp
7. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha 47,1vp



Maastoradan tuomari: Cecilia Blankley

Ratapiirros:
Ratapiirros
Tuttari: 10 estettä, 1km, ihanneaika 2,5 min (400 m/min).
Helppo: 12 estettä, 1,5km, ihanneaika 3,5 min (450 m/min).

Virhepisteet maastossa:
Maasto-osuuden virhepisteet

Estevirhepisteet
- Ensimmäinen kieltäytyminen, sivuun poikkeaminen tai voltti – 20 virhepistettä
- Toinen kieltäytyminen, sivuun poikkeaminen tai voltti samalla esteellä – 40 virhepistettä
- Kolmas kieltäytyminen, sivuun poikkeaminen tai voltti maastoradalla – hylkääminen
- Satulasta suistuminen tai kumoonratsastus maastoradalla – hylkääminen
- Osiin hajoavan esteen/mekanismin rikkominen – 11 virhepistettä
- Hyppääminen lipun ulkopuolelta – 50 virhepistettä

Aikavirhepisteet
- Ihanneajan ylittämisestä 0,4 virhepistettä jokaisesta alkaneesta yliaikasekunnista.
- Tutustumisluokassa lisäksi 0,4 virhepistettä/sekunti jos ratsukko on maalissa alle 20 sekuntia ennen ihanneaikaa.


_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
avatar
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 29
Viestien lukumäärä : 629

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Tulokset / kenttäratsastus

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 08.10.18 14:51

Tulokset / kenttäratsastus

Luokka 1. Tutustumisluokka
1. Anna Sare - Euphoric Tranquility IWB -67,5 (33,6+4+29,9)
2. Jannica Holmberg - El Kabong ox -88,8 (40,7+4+44,1)
3. Jannica Holmberg - Fiddle Faddle -94,4 (50,7+0+43,7)
Hyl.
Julia Luoti - Valerie  

Luokka 2. Helppo luokka
1. Verneri Kaajapuro - Hateyouloveyou 21 -54,9 (38,5+8+8,4)
2. Isabella Sokka - No Duchess -73,9 (42,6+11+20,3)

3. Juuso Sherman - Payton -74,5 (48,4+0+26,1)
4. Jesse Aro - Cranleigh Cha-Cha -86,4 (35,3+4+47,1)
5. Jannica Holmberg - Mr Know It All -94,6 (44,6+4+46)
6. Jannica Holmberg - Kerkän Dewerick -99,8 (49,4+16+34,4)
7. Gabriella Stern - Burningrage xx -113,0 (60+12+41)

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
avatar
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 29
Viestien lukumäärä : 629

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Tuotokset

Viesti kirjoittaja Isabella S. lähetetty 08.10.18 15:29

Vapaaehtoiset Cup-tuotokset
(Ohje tallilaisille)

- Käytä hashtagia #HarvestGames
- Cupiin liittyvästä tarinasta saa ekstrapisteitä viimeistä osakilpailua varten
- Vapaaehtoinen ja samalla toteutustavaltaan vapaavalinnainen! Teksti, kuva, sarjis, roolipeli, yhteistarina...

Aihe-ehdotuksia:
- Valmistautuminen. Ottiko joku kisat niin vakavasti, että yöpyi tallilla?
   (Loungesta löytyy vierassohva ja vintiltä pari pientä huonetta.)
- Suoritus / tulosten puinti. Tästä osakilpailusta on pyritty laittamaan paljon yksityiskohtia esille. Käytä niitä!
   - Kouluratsastajat: Ruodi pisteesi läpi (mistä kohdista tuli parhaat? entä huonoimmat?)
   - Esteratsastajat: Ruodi rata virhepisteitä hyödyntäen, halutessasi piirrä käytetty tie ratapiirroksen päälle
   - Kenttäratsastajat: yhden tai useamman osakilpailun puinti virhepisteiden kautta
- Kilpakumppanit. Kuka oli pahin/ kuumottavin vastustaja ja miten Sillä meni?
- Toimihenkilöt. Oliko sinulle annettu joku vastuutehtävä? Miten se sujui?
  (Olisitko halunnut jonkin vastuutehtävän ja suoriutunut siitä paremmin??)
- Epäolennaisuudet. Miltä buffet maistui? Oliko tuomarin (kirjurin) käsiala luokatonta ja epäselvää?
- Toisten suoritusten ruotiminen ja kaikenkattava kisaraportti. Olitko pelkästään katsojana jossakin luokassa/ jonakin kisapäivänä? Oliko jännittävää vai ennalta-arvattavaa seurattavaa?
- 13.10. illanvietto saunalla! Millainen oli tunnelma? Tuliko kukaan edes paikalle?
 Uskalsiko kukaan saunoa, entä pulahtaa (viuhahtiko joku??)?
(Pieni huutelu esim. discordin deittipalstalla illanvietosta kertoviin tarinoihin liittyen suotavaa!)

BONUS:
- Haluatko lukea jostakin tietystä tai itse keksimästäsi kisapäivän aiheesta? Haasta tallilaiset tarinahaaste-topicissa. Muistetaan käyttää #HarvestGames minkä lisäksi haasteen luoja saa keksiä halutessaan minkä tahansa muunkin tägin.

Harvest Games -osakilpailuun liittyvistä tuotoksista saa lisäpisteitä 15.11. asti,
mutta tuotokset  mieluiten vielä lokakuun puolella
<3

_________________
Isabella who? | Spin-off tarinat | Team-tammat <3
avatar
Isabella S.
Tallinomistaja

Ikä : 29
Viestien lukumäärä : 629

http://auburnestate.altervista.org/hevoset.html

Takaisin alkuun Siirry alas

Vs: Harvest Games, Kalla CUP 3. osakilpailu

Viesti kirjoittaja Sponsored content


Sponsored content


Takaisin alkuun Siirry alas

Takaisin alkuun


 
Oikeudet tällä foorumilla:
Voit vastata viesteihin tässä foorumissa